Znaleźć rzeczom odpowiednie "phormy"

30 marca 2015
...

„Jeśli na rynku nie ma odpowiednich form, to trzeba je stworzyć” – to brzmi jak credo klasy kreatywnej i takie w istocie jest przekonanie Maxa Kobieli, twórcy autorskiej marki Phormy.

 

Właściwie najpierw pojawiły się meble zrobione na prywatne zapotrzebowanie autora, z zawodu – architekta. To niesie w sobie obietnicę, bo kiedy robi dla siebie architekt, dba on o każdy nawet niewidoczny detal. Obietnicę, że tak jest, wzmacnia cytat ze Steva Jobsa, zamieszczony na stronie phormy.com, i warto go tu zacytować w całości:
"Jeśli jesteś stolarzem tworzącym piękną komodę, to nie użyjesz brzydkiej sklejki na jej tyłach, pomimo tego, że będzie to z tyłu, przy ścianie i nikt nie będzie tego widział. Ty będziesz wiedział, że to tam jest, więc użyjesz ładnego drewna również z tyłu. Aby móc spać spokojnie, estetyka, jakość muszą ci towarzyszyć przez całą drogę".

Phormy to start-up, który rozpoczął swoją działalność w 2013 roku. Meble Maxa Kobieli zdobywają sobie uznanie i za wzornictwo (nawiązujące do prostych form i modnych wzorów geometrycznych) i za jakość wykonania. To rzeczywiście bardzo udany, choć jeszcze nieduży zestaw i pozostaje nam czekać na kolejne projekty lub udać się na zakupy do dobrego sklepu czy galerii designu po już istniejące „phormy”.

 

 

 

 

Fot. z PHORMY

 

Komentarze