Ze względu na porządek..

28 stycznia 2014
...

Podczas niedawno zakończonych międzynarodowych targów w Kolonii pierwszą nagrodę w konkursie D3, zdobył młody szwajcarski designer Christoph Goechnahts. Zaprojektowany przez niego system Ordnungshalber, służący do przechowywanie drobnych przedmiotów, zainspirowany został stylem zapoczątkowanym w XIX w. przez Szejkersów.

 

 

Drewniana szyna biegnąca po obwodzie pomieszczenia to estetyczny i funkcjonalny do bólu pomysł na uporządkowanie wszelkich drobiazgów. Dzięki wydrążonym w listwie w równych odstępach nacięciom można na całej jej długości, w dowolnie wybranym miejscu, zawiesić haczyki, pudełka i półki na drobne przedmioty. Ponadto listwa jest frezowana od góry na całej długości, co umożliwia wykorzystanie jej jako stabilnego podparcia dla zdjęć, obrazów, plakatów. Wszystkie dodatkowe elementy konstrukcyjne można umocować na szynie bez pomocy dodatkowych narzędzi oraz gwoździ lub wkrętów.


Szejkersi (ang. Shakers) to protestancka grupa religijna – Zjednoczone Towarzystwo Wyznawców Powtórnego Przyjścia Chrystusa, która powstała i funkcjonowala w Stanach Zjednoczonych w XIX w. Szejkersi wymyślili własny - praktyczny i funkcjonalny - styl w meblarstwie, obecnie bardzo ceniony przez kolekcjonerów.

Komentarze