Wzory jesionu

10 sierpnia 2014
...

Seria trzech obiektów z surowego jesionowego drewna to rezultat prób stworzenia przedmiotów niemal pozbawionych formy. Nie dominują, nie zatrzymują wzroku. Programowa transparentność jest wyznacznikiem ich funkcjonalności.

 

Na zaprojektowaną przez Marię Jeglińską kolekcję drewnianych przedmiotów użytkowych z serii: “ASH” składają się lampy ścienne “ECLIPSE”, misa “SUPERBOWL” oraz lampa stołowa “MUSHROOM”. Dzięki temu zredukowane zostały one do najbardziej podstawowych kształtów, które pozwoliły wyeksponować fakturę i naturalne linie drewna.

Lampy i misa Ash zostały ręcznie wytoczone przez Maćka Gąsienicę Giewont, zakopiańskiego rzemieślnika wykorzystującego w swojej pracy lokalne techniki tokarskie.
- To było interesujące zderzenie dwóch sposobów pracy: mojego - przemyślanego i zaplanowanego, jego – intuicyjnego – mówi o współpracy ze stolarzem Maria Jeglińska.

 


Maria Jeglińska ukończyła kurs wzornictwa przemysłowego na ECAL w 2007. W 2010 otworzyła Office for Design & Research w Londynie. Zajmuje się różnymi dziedzinami, począwszy od wzornictwa przemysłowego, przez projektowanie przestrzeni wystawienniczych, aż po prace badawcze w zakresie designu.
www.mariajeglinska.com

 

Więcej:

Natalie & George

Materiały. Rewolucja

Jeglińska i Grobelny o materiałach

The Grid. Rozdzielenie funkcji

Lampa o wielu obliczach

 

Komentarze