Wybierz blat dla siebie - Pfleiderer proponuje

22 czerwca 2016
...

Kamienne, drewniane, z metalu, płyty, szkła... Wybór dostępnych na rynku materiałów, z jakich można wykonać blat kuchenny jest przeogromny. Każdy z nich ma mocne i słabe strony. Na przykład kamienne są ładne, ale zimne, drogie i... delikatne. Drewniane trzeba impregnować i chronić przed gorącem. Metal wymaga systematycznego czyszczenia. Z kolei szkło pasuje raczej do oryginalnych kuchennych aranżacji.

Za to blaty wykonane z wiórowej płyty pokrytej laminatem, gwarantując ciekawy efekt estetyczny niezwykle wiernie odwzorowując rysunek naturalnego drewna i kamienia, są pozbawione wad tych materiałów. I tak - w odróżnieniu od blatów drewnianych, blaty laminowane Pfleiderer gwarantują dużo większą wytrzymałość na zarysowania, działanie wilgoci i wysokiej temperatury (a przecież w kuchni nietrudno o gorący garnek czy rozlany napój). Ponadto dużo trudniej je odbarwić (np. kwasem owocowym), a dzięki odporności na działanie detergentów - łatwiej się je czyści. Z kolei w porównaniu do blatów kamiennych - blaty laminowane są cieplejsze i przyjemniejsze w dotyku. Nie bez znaczenia jest również ich cena - produkt ten to zdecydowanie najtańsza i najpopularniejsza opcja.

W zgodzie z najnowszymi trendami
Dzięki bogatej ofercie producentów, blaty laminowane gwarantują szeroki wybór kolorystyczny i funkcjonalny. Dla przykładu, firma Pfleiderer oferuje obecnie ponad 80 dekorów inspirowanych różnymi gatunkami drewna (również egzotycznego) i kamienia. Wśród nich nie brakuje popularnych wzorów betonu czy stali, które na pierwszy rzut oka niczym się nie różnią od pierwowzorów.
Co ważne, każdego roku Pfleiderer uzupełnia swoją gamę dekorów o rysunki zgodne z najnowszymi trendami prezentowanymi m.in. na targach meblowych w Mediolanie czy Kolonii. W tym roku do oferty blatów wprowadzonych zostało pięć wzorów - dwa inspirowane drewnem - Dąb Bordeaux R4414 RT i Daglezja Bielona R3901 MO, dwa dla miłośników odważnego wzornictwa - ciemnoszare Tivoli R6244 CT i Rabac R6234 FG, a także przywodzący na myśl nieco skorodowany, nadgryziony zębem czasu metal Crusoe R6233 FG.


Nowa jakość
Teraz blaty Pfleiderer dostępne są w jeszcze lepszej jakości. Zastosowanie w zmodernizowanej fabryce w Wieruszowie nowoczesnej technologii pozwala na produkcję blatów wytrzymalszych na uszkodzenia mechaniczne krawędzi bocznej. Doklejenie wstawki z płyty HDF do bocznej krawędzi w profilach C i E, umożliwiło podwyższenie wytrzymałości całego blatu, a także osiągnięcie dotychczas niespotykanej gładkości. Blaty dostępne są w nowych wymiarach, korzystniejszych zwłaszcza dla tych klientów, którzy zdecydują się na aranżację kuchni na indywidualne zamówienie. Produkt można kupić w długościach 2.050, 3.050 oraz standardowo 4.100, a na indywidualne zapytania - w długościach od 2.000 do 4.300 mm i grubościach 18 - 40 mm (dotychczas 28 - 38 mm).
www.pfleiderer.pl

Opisy dekorów:
1. Dąb Bordeaux R4414 RT to przykład rysunku na wskroś rustykalnego. Wyraźnie zaznaczone niedoskonałości - sęki, głębokie pęknięcia i zarysowania, burzą spokój układu słojów, wprowadzają dynamizm i poczucie autentyczności. Wrażenia te pogłębia zastosowana kolorystyka - jasne tło i kontrastujące, zdecydowanie ciemniejsze, niekiedy wpadające nawet w czerń ślady działań natury.
2. Daglezja Bielona R3901 MO to jeden z dekorów stworzonych przez Piotra Kuchcińskiego do cieszącej się olbrzymim zainteresowaniem kolekcji "Materials we Love. Koncept by Zięta & Kuchciński". W rysunku tym, naturalny urok drewna daglezji wzbogacony został subtelnym, jakby transparentnym efektem bielenia. Harmonijny układ słojów tworzy naturalny efekt przypominający nieco sosnę, jednak różniący się od niej bardziej delikatną kolorystyką.
3. Tivoli R6244 CT przywodzi na myśl zastygłą wulkaniczną lawę, albo powierzchnię księżyca. Chropowaty i niejednorodny, na wskroś autentyczny, wręcz zachęca do dotknięcia. Rysunek ten jest bardzo surowy w wyrazie. Zastosowanie niezwykłej głębi kolorystycznej nie pozwala oderwać od niego wzroku nawet tym, którzy poszukują w kuchennych wnętrzach przede wszystkim przytulności i ciepła.
4. Znacznie łagodniejszy jest Rabac R6234 FG. Wzór ten, przedstawiony został jakby za mgłą, dzięki czemu jest delikatniejszy i jakby miększy. Przywodzi na myśl prace wykonane ciemną akwarelą, w której ciemniejsze i jaśniejsze elementy płynnie się przenikają.
5. W kompletnie innej stylistyce utrzymano natomiast blat Crusoe R6233 FG. Ten inspirowany industrialnymi powierzchniami rysunek przywodzi na myśl nieco skorodowany, nadgryziony zębem czasu metal. Pełen przetarć i zarysowań, do złudzenia przypomina powierzchnię, która "wiele przeszła", a tym samym idealnie wpisuje się w modny trend "Used look". Crusoe doskonale odnajdzie się w aranżacjach loftowych, a także minimalistycznych, gdzie będzie stanowił ciekawe przełamanie czystych i prostych form

Komentarze