Wełną otulone

10 stycznia 2014
...

Trwająca w Zamku Cieszyn wystawa "Wełną otulone" pokazuje jak współczesny design i architektura korzystają z unikalnych właściwości wełny.

 

 

Cieszyńska wystawa przygotowana przez: Magdę Paluch-Pasz i Zosię Sobczyńską przypomina ile zalet ma naturalne bogactwo tego regionu, jakim jest wełna. Jest o naturalny materiał bardzo wytrzymały, hipoalergiczny, dobrze chroniący przed zimnem a jednocześnie „oddychający”. Co więcej, wełna znakomicie chroni przed nadmiernym hałasem, która to zaleta jest wykorzystywana w przemyśle i w budownictwie. Wełna to także naturalne bogactwo regionu, niestety często jest niedoceniana i zastępowana importowanym z Australii, Nowej Zelandii i Turcji surowcem.

 

Do udziału w wystawie zostały zaproszone także Kathrin Stalder i Helen Halbeisen z Bazylei, zajmujące się włóczkowym graffiti. Technika ta polega na owijaniu, ubieraniu i tym samym ozdabianiu najróżniejszych obiektów – pomników, ławek, mostów, rowerów czy autobusów. Czarno-białe elementy włóczkowego graffiti otulające Zamek i jego otoczenie to właśnie zasługa tych artystek, pozostałe kompozycje to dzieło miejscowych miłośniczek robótek ręcznych.


Wełną otulone
15.12.13 - 2.02.14
Oranżeria Zamku Cieszyn
www.zamekcieszyn.pl

Dodatkowo 12 stycznia od godziny 10.00 do 12.00 w Zamku odbędą się warsztaty robienia na drutach.

Komentarze