W uścisku natury?

28 października 2014
...

Jak najbardziej. Unikatowy projekt ODNOWA Agnieszki Bar to ażurowe kopuły uformowane ze szklanych prętów, które budują szkielety dla roślinności.

Jak najbardziej. Unikatowy projekt ODNOWA Agnieszki Bar to ażurowe kopuły uformowane ze szklanych prętów, które budują szkielety dla roślinności. Wewnątrz klosza panuje specyficzny mikroklimat, który można poczuć zanurzając w nim głowę. Aromat liści które dotykają twarzy pomaga się zrelaksować. To miejsce na bliskie spotkanie z roślinami. Klosze w oplotach roślinnych sprawdzą się jako element dekoracyjny zarówno w przestrzeniach domowych jak i wnętrzach publicznych - pod warunkiem że będziemy o nie dbać. Autorka wykonuje ażurowe kopuły na indywidualne zamówienie.

Do konstrukcji mocowane są fiolki z wodą, w których umieszcza się dolną część pnącza. Klosze są wykonywane w technice flameworking, przy użyciu płomienia i wysokiej temperatury. Proces jest bardzo interesujący i przypomina rysowanie szkłem w przestrzeni. Wymiary kloszy to około 55 x 55 x 34 cm.

Obiekty powstały w czerwcu tego roku przy okazji wydarzenia Survival we Wrocławiu. Był już prezentowany na wystawach w Paryżu i Brukseli. Już w listopadzie będzie można zobaczyć je w Sztokholmie podczas wystawy "Forest & Meadow"
http://www.polskainstitutet.se/skogochang

Strona autorki: http://agnieszkabar.pl/

 

 

Komentarze