W rzeczy samej torebki...

25 listopada 2013
...

Minimalistyczne formy i intensywne barwy to cechy charakteryzujące wykonane z filcu torebki. Przebadane technologicznie i uszyte z dużą dbałością o szczegóły torby zyskały już spore grono wielbicielek.Minimalistyczne formy i intensywne barwy to cechy charakteryzujące wykonane z filcu torebki. Przebadane technologicznie i uszyte z dużą dbałością o szczegóły torby zyskały już spore grono wielbicielek.

 

Wybór filcu jako materiału do wykonania torebek damskich wydaje się być naturalny. Jest to materiał z jednej strony bardzo plastyczny, z drugiej zaś sztywny i wytrzymały, dzięki czemu nie odkształca się i torba nie traci fasonu, nawet przy sporym obciążeniu. Jednak podstawowym powodem, dla którego Renata Wites-Krzyżanowska zdecydowała się na wykorzystanie właśnie filcu było przekonanie, że torby które są dostępne na rynku nie do końca wykorzystują możliwości konstrukcyjne jakie stwarza ten materiał. Nie bez znaczenia były również jej wcześniejsze doświadczenia związane z przygotowaniem i obroną swojej pracy dyplomowej. Projektantka, po uważnym przestudiowaniu potrzeb niewielkiej firmy rodzinnej produkującej opakowania, przygotowała dla niej zestaw praktycznych produktów wykonanych m.in. z filcu.

 

Renata Wites-Krzyżanowska skończyła Wzornictwo Przemysłowe na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, w specjalności Projektowanie Produktu. Obecnie oprócz prowadzenia własnej firmy nadal pracuje na uczelni i planuje doktorat w temacie związanym z projektowaniem produktu tekstylnego.


Komentarze