Urok meblowej płyty wg Nobo Design

27 marca 2015
...

Są tacy, którzy w ortodoksyjnej miłości do drewna z góry spoglądają na materiały drewnopochodne, ale są też tacy, którzy z owych drewnopodobnych płyt potrafią czynić cuda. Nobo czemu nie?!?

Nobo design stworzyło swoją manufakturę - jak o sobie pisze i raczej można im wierzyć - z potrzeby piękna. Moją uwagę zwróciły meble wykonane z płyt MDF i laminatów HPL. Mimo, że są to materiały drewnopochodne, w projektach Nobo prezentują się bardzo szlachetnie. Te płyty i sklejki same w sobie bazują na nowoczesnych technologiach gwarantujących wysoką jakość i świetne parametry techniczne (trwałość, wytrzymałość). Można powiedzieć, że to idealny materiał do tworzenia mebli w stylu nowoczesnym. I Nobo Design potrafią to wykorzystać w 100%! Tworzą meble - półki, stoły, regały, krzesła - niezwykle interesujące wzorniczo i tak pomyślane, by klient indywidualnie sobie dobierać kolory, wielkość rozbudowy mebla czy komponować napisy jak np. w regałach Letters.

Dla tych, którzy kochają nowoczesność, najwyższą jakość i oczywiście - niepowtarzalność!

 

MDF - MDF (ang. medium-density fibreboard) – płyta pilśniowa średniej gęstości stanowiąca podstawowy materiał do produkcji mebli i wyrobów stolarskich. (Wiki)

HPL – pochodzi od słów high pressure laminates czyli laminat wysokociśnieniowy. Jest to warstwowe tworzywo termoutwardzalne, powstałe w warunkach wysokiego ciśnienia: 7-9 MPa i temperatury ok. 150 C. Składa się z kilku warstw papieru impregnowanego żywicą fenolową oraz papieru dekoracyjnego impregnowanego żywicą melaminową. Istnieje możliwość pokrycia dodatkową warstwą chroniącą przed wpływem warunków atmosferycznych. (meble.pl)

HPL-e wysokiej jakości i bogatą ofertę płyt meblowych znajdziesz na stronie Pfleiderer

 

Fot. Nobo Design

 

 

 

 

 

Komentarze