uiliuili czyli kształt falisty

6 października 2014
...

Spacer po wrocławskim nabrzeżu staje się coraz bardziej interesujący. Kiedy przechodzisz koło Kampusu Grunwaldzkiego, przy głównym wejściu do Biblioteki Uniwersyteckiej dostrzeżesz niezwykłą, falistą formę - niecodzienną ławkę ustawioną w minimalistycznej przestrzeni budynku Biblioteki.

Ławka zaprasza i zachęca, by na niej usiąść, rozsiąść się wygodnie, położyć, wejść na nią - to swoiste połączenie krzesła z leżakiem, rozwinięta forma ławki dworcowej Kusi wijącą się ażurową konstrukcją z drewna bukowego i stali, a także swoim rozmiarem (3m x 10m). Zachęca do zachowań bardziej swobodnych i nieformalnych.
Ławka nazwana została „uiliuili” - układ liter to dosłowne nawiązanie do falistego kształtu. Projektantem ławki jest architekt, Piotr Żuraw. Powstała w ramach projektu uniwersyteckiego „dobrze wiedzieć więcej good to know more”.

Pozostaje nam jeszcze życzyć sobie: braku butelek po piwie przy ławce (usunąłem do zdjęć ;) i może przydałaby się pasująca do ławki popielniczka (bądźmy realistami!), żeby remont nabrzeża przez Biblioteką się zakończył (wtedy będzie można cieszyć się widokiem wylegując się na uiliuili), no i wielu kolejnych takich obiektów!...

Więcej na: good-to-know.plzurawarchitekt.pl

Fot. oski de (iPhone)

Komentarze