Totem

23 stycznia 2015
...

Cechuje ich patriotyzm lokalny. Związani z Krakowem i zafascynowani niepowtarzalnymi produktami jakie powstawały na początku XX wieku w ramach Krakowskich Warsztatów na styku działalności artystów i rzemieślników, sięgnęli do polskich tradycji projektowania.

Cechuje ich patriotyzm lokalny. Związani z Krakowem i zafascynowani niepowtarzalnymi produktami jakie powstawały na początku XX wieku w ramach Krakowskich Warsztatów na styku działalności artystów i rzemieślników, sięgnęli do polskich tradycji projektowania. Kinga Chmielarz i Konrad Hulak - twórcy marki HOP Design.

Łączą swoją pracę z usługami zanikających zawodów takich jak toczenie drewna, wyoblanie metalu, kamieniarstwo. Pierwsze projekty HOP to lampy TOTEM wykonane z drewna toczonego. Przygotowali wiele elementów, które nawlekane na kabel w oplocie jak koraliki, tworzą lampę według wizji klienta. Efekt końcowy skojarzył się im z totemem i stąd nazwa. Autorką projektu jest Kinga Chmielarz absolwentka Wydziału Form Przemysłowych ASP w Krakowie.

Więcej na: Hop Design

Komentarze