Studio Dobrych Rozwiązań - wiesz, co to jest?

16 października 2019
...

Spotkania pod nazwą Studio Dobrych Rozwiązań odbywają w największych miastach Polski i są organizowane przez portal Archiconnect.pl oraz magazyny „Świat Łazienek i Kuchni” i „Dobrze Mieszkaj".

 

To nie nazwa biura architektonicznego ani pracowni projektowej. To nazwa cyklu spotkań dla architektów i projektantów wnętrz, które już od kilku lat odbywają się w największych miastach Polski. Dlaczego warto Studio Dobrych Rozwiązań wpisać w swój terminarz?

 

Studio Dobrych Rozwiązań odbywa się od 2014 r. Powoli dobiega końca jego tegoroczna edycja – spotkania odbędą się jeszcze: w Poznaniu (29.10.2019 r.), w Białymstoku (6.11.2019 r.) i w Krakowie (27.11.2019 r.). To inicjatywa skierowana do architektów i projektantów wnętrz, którzy specjalizują się w aranżacjach łazienek, kuchni i strefy dziennej, oraz producentów i dostawców materiałów wykończeniowych.

Spośród różnych wydarzeń branżowych Studio Dobrych Rozwiązań zasługuje na szczególną uwagę i to z kilku powodów. Oto najważniejsze z nich:

  • Program. Rozbudowany program podzielony jest zawsze na kilka bloków tematycznych, dotyczących różnych zagadnień: projektowania, nowych technologii, automatyki budynkowej czy najnowszych materiałów wykończeniowych do łazienek, kuchni, pokoi. Po każdej części jest czas na pytania do prelegentów i dyskusję. 
  • Wykład ekspercki i wystąpienie gościa specjalnego. Czasem jest to tylko wykład, czasem wystąpienie specjalnego gościa, czasem jedno i drugie. Jednakowoż zawsze są to bardzo ciekawe spotkania i inspirujące wypowiedzi, które opowiadają o zawodowych doświadczeniach znanych architektów lub dotykają aktualnych zagadnień – na przykład kreowania marki architekta wnętrz w Internecie. (My o budowaniu swojej marki osobistej pisaliśmy w artykule: Architekta marka osobista.)
  • Networking. Spotkania są okazją do osobistego poznania osób związanych z branżą. W miłej atmosferze, przy smacznej kawie i lunchu, po ciekawych dyskusjach – łatwiej nawiązuje się nowe relacje biznesowe.
  • Obecność producentów i dostawców. Prezentacje partnerów wydarzenia dotyczą przede wszystkim nowości produktowych, innowacji technologicznych, najnowszych zastosowań, są więc dla uczestników źródłem wiedzy o branżowych nowinkach i trendach. Poza tym przedstawiciele producentów i dostawców uczestniczą w dyskusjach, odpowiadają na pytania uczestników i opowiadają o produktach także w przerwach między blokami tematycznymi.
  • Bezpłatny udział. Wstęp na każde wydarzenie jest bezpłatny. Wystarczy rejestracja w na stronie www.sdr2019.pl.

 

Opinia eksperta Pfleiderer 

Iga Kattner, Trade Marketing Manager Pfleiderer: Warto uczestniczyć w branżowych spotkaniach, ponieważ są one świetną okazją do nawiązywania kontaktów zawodowych. W przypadku Studia Dobrych Rozwiązań dodatkowym atutem jest obecność producentów i dostawców. Można z nimi porozmawiać o produktach, o nowościach i trendach. Można otrzymać od przedstawicieli materiały wzornicze. Jest też czas na pytania, na wyjaśnianie wątpliwości. Ponadto – co warto podkreślić – spotkania są profesjonalnie zorganizowane. To dobrze zainwestowany czas.

 

Pfleiderer i Studio Dobrych Rozwiązań

 

Firma Pfleiderer bywa również uczestnikiem spotkań Studia Dobrych Rozwiązań. Jest jednym z wielu partnerów przedsięwzięcia, dlatego na wydarzeniu pojawia się wspólnie z innymi markami. Podczas ostatniego spotkania we Wrocławiu (16.10.2019 r.) były to między innymi takie firmy jak: Purmo, Marmolin Design, Jaquar, Besco, KNX Poland, Kontakt Simon, Rejs, Laveo, Stabart, CAD Projekt K&A oraz Graphisoft.

 

Pfleiderer będzie obecny również na ostatnim spotkaniu Studia Dobrych Rozwiązań, które odbędzie się 27.11.2019 r. w Krakowie. Zaprezentuje na nich przede wszystkim swoje nowości produktowe: PrimeBoard, HPL Compact Xterior, blaty Duropal Compact.  

Komentarze