Stoisko projektu HANCZAR STUDIO na targach BAU

11 lutego 2015
...

Biuro projektowe Hanczar Studio zaprojektowało w tym roku stoisko targowe firmy Barlinek na Targach Architektury, Materiałów i Systemów Budowlanych BAU w Monachium.

 

Biuro projektowe Hanczar Studio zaprojektowało w tym roku stoisko targowe firmy Barlinek na Targach Architektury, Materiałów i Systemów Budowlanych BAU w Monachium.

Stoisko składało się z dwóch poziomów: parteru, który był miejscem pierwszego kontaktu z klientem oraz prezentacji oferty oraz antresoli, zaaranżowanej do komfortowych rozmów indywidualnych. Inspiracje do stworzenia koncepcji stoiska studio projektowe zaczerpnęło z naturalnego pochodzenia produktu i rzemieślniczej obróbki drewna stosowanej w produkcji.

- Zależało nam na przede wszystkim podkreśleniu naturalnego pochodzenia produktów marki - mówi Szymon Hanczar, właściciel biura.

Frontowa ściana ozdobiona została kolażem wykonanym z różnych wzorów desek podłogowych, co stanowiło odniesienie do popularnych w aranżacji wnętrz rozwiązań patchworkowych. Ustawione wewnątrz stoiska meble z surowego drewna nawiązywały do naturalnego pochodzenia surowca.

- Na stoisku znalazł się blisko pięciometrowy stół ze stuletniego dębu, czy też prawdziwy naturalny mech jako alternatywna forma naturalnej zieleni. Wszystko skąpane w bieli, podkreślającej dziewiczość naturalnych materiałów. Duże znaczenie miało też dla nas odwołanie do rzemieślniczej obróbki . Obecnie powrót do rzemiosła jest nie tylko trendem ale również dla wielu firm celem w samym sobie. W końcu w rzemiośle tkwią korzenie wszystkich producentów. Bardzo nas ucieszyło, że pomysł zaangażowania rzemieślnika prezentującego sposoby obróbki podłóg spotkał się z aprobatą klienta – opowiada Szymon Hanczar

Komentarze