Relaks z płytą wiórową w tle

29 maja 2013
...

Budowlane płyty drewnopochodne to materiał, który zyskuje nowe, wydawać by się mogło czasem zaskakujące zastosowania. Coraz częściej surowe płyty wiórowe inspirują projektantów, zwłaszcza młodego pokolenia. Interesującym przykładem tego trendu we wnętrzarstwie jest Kawiarnia Relaks na warszawskim Mokotowie.

 

Wnętrza kawiarni Relaks, która pełni również funkcje serwisu rowerowego, to efekt pracy połączonych sił dwóch pracowni – Moko Architects oraz Super Super. Dzięki wykorzystaniu płyt drewnopochodnych oraz odświeżeniu niektórych zastanych elementów, wyrazista przestrzeń lokalu została zrealizowana przy bardzo skromnym budżecie.

 

Kawiarnia Relaks to obecnie popularne miejsce spotkań lokalnej społeczności. Oryginalne wnętrza to zasługa otwartych głów projektantów, którzy nie bali się skorzystać z nieoczywistych rozwiązań. Projektanci postanowili pozostawić niektóre zastane elementy architektury wnętrz takie jak drewniane panele na ścianach i płytki na posadzce oraz dodać kilka nowych rozwiązań. Najciekawszym z nich jest podłoga wykonana z dopasowanych do siebie elementów różnych rodzajów płyt budowlanych, takich jak sklejka, płyta wiórowa mfp, szalunkowa i mdf lakierowany. Mozaika na podłodze płynnie przechodzi na lady baru i serwisu rowerowego, a także parapet do siedzenia przy witrynie kawiarni. Grafika z zestawionych ze sobą płyt budowlanych okazała się wyjątkowo atrakcyjna wizualnie i stworzyła ciepły i przyjazny klimat wnętrza. Dodatkową zaletą takiego rozwiązania jest jego niski koszt i duża dostępność – przykładowo wykorzystane w realizacji płyty MFP można kupić w każdej hurtowni z materiałami budowlanymi.Kawiarnia Relaks, Warszawa

Projekt: Super Super i Moko Architects

Zdjęcia: Mikołaj Molęda, Jacek Majewski

Komentarze