Przy jednym wspólnym stole

15 kwietnia 2014
...

TABLO to serie różnych przedmiotów związanych z jedzeniem, które można położyć na jednym stole. Oryginalne, ale też w pełni funkcjonalne miseczki, kubki, kieliszki, szklanki i wazoniki swoimi zdobieniami i kształtem nawiązują interakcję ze swoim użytkownikiem i budzą emocje.

 

 

Jedzenie to nie tylko dostarczanie naszemu organizmowi niezbędnych mu substancji odżywczych. Współcześnie czynność ta związana jest również z rytuałem spożywania posiłków, który stał się nieodłączną częścią naszego stylu życia. Praska galeria de-sign.cz zaprosiła do „wspólnego stołu” młodych czeskich projektantów, we współpracy z którymi stworzona została nowa marka TABLO.

 

Żartobliwe w swej formie naczynia, nie tylko odpowiadają na współczesne potrzeby i oczekiwania konsumentów, ale też odświeżają czeskie tradycje porcelany, szkła i kryształu.

- Szanujemy tradycyjne technologie i zasady, ale korzystając z najlepszych dokonań nie powielamy ich tworząc ponadczasowe obiekty. Zwracamy uwagę na funkcjonalność i naturalne piękno przedmiotów codziennego użytku oraz tych przygotowanych na specjalne chwile i wykonanych w limitowanych edycjach, które są wykonane we współpracy z zakładami rzemieślniczymi i manufakturami – mówi Iva S. Tattermuschova, projektantka prowadząca galerię de-sign.cz

 

Premiera marki TABLO miała miejsce na tegorocznych targach Ambiente we Frankfurcie.

 

De-sign.cz we współpracy z projektantami, odtwarza czeskie tradycje wyrobu porcelany, szkła, kryształu i innych tradycyjnych materiałów. Wykonywane w bardzo krótkich seriach obiekty, choć pomyślane tak aby jak najlepiej służyć swoim użytkownikom, swoją formą znajdują się gdzieś na pograniczu designu i sztuki.

Więcej: www.de-sign.cz

 

Więcej:

Czeska doniczka

Komentarze