Przetwory 2013 - młodość na starość

11 grudnia 2013
...

14-15 grudnia 2013 r. w Soho Faktory w Warszawie, po raz ósmy odbędzie się najważniejszy polski festiwal poświęcony rękodziełu, czyli PRZETWORY. W tym roku tematem przewodnim wydarzenia będzie proces przemiany starego w nowe przy użyciu często zapomnianych metod.

 

 

Organizatorzy postanowili odwołać się do rzemieślniczych tradycji dawnej Warszawy. Z tego względu na Przetworach oprócz projektantów prezentujących wykonane w własnoręcznie produkty, pojawią się także rzemieślnicy reprezentujący ginące zawody, m.in. szczotkarz, parasolkarz, rękawicznik.

 

Przetwory to także szereg wydarzeń towarzyszących: wystaw, prezentacji i warsztatów. Przykładowo odwiedzający wydarzenie będą mieli szansę wziąć udział warsztatach recyklingowych, podczas których nauczą się jak stworzyć oryginalną biżuterię i ozdoby z starych podkoszulek, kartonów po mleku lub tekturowych rolkach po papierze toaletowym. Nie zabraknie również zajęć dla dzieci a oprawę muzyczną zadba Bunio i DJ Wika, 73-letnia gwiazda stołecznej estrady.


8. edycja Przetworów
14-15 grudnia 2013 r.
Soho Faktory w Warszawie
Więcej informacji: www.przetworydesign.com

Komentarze