Przestrzeń (małej) łazienki

18 czerwca 2013
...

Mała, ciasna łazienka (4m2) – jak ją dobrze urządzić?

 

Meble łazienkowe SCARF – projekt Agata Mańczak, Marta Fibich.

 

Kolekcja składa się z 5 elementów – prostych brył wzbogaconych „szarfą” z dekorem Digital Visions. Brak uchwytów, podział na strefy otwarte i zamknięte oraz podwieszane meble pozwalają na wykorzystanie całej przestrzeni łazienki i zaaranżowanie wnętrza zgodnie z upodobaniami.

 

 

Meble RETRO, armatura sanitarna MISY - projekt Martyna Pawlak, Maria Melerowicz, Radosław Janowski

 

RETRO to projekt nostalgiczny, nawiązujący do polskich tradycji wzorniczych z początku XX wieku - szafek i stołów na których stawiano balie i misy do mycia się. Bryły mebli z płyty wiórowej ostały zestawione z uchwytami oraz nóżkami z litego drewna dającego poczucie ciepła we wnętrzu.

 

 

Meble łazienkowe SKYLINE, umywalka THIN - projekt Joanna Lisiecka

 

Wieloelementowy zestaw mebli SKYLINE zawiera obudowę pralki, miejsce na odzież oraz przestrzeń na środki czystości i higieny. Lustra optycznie powiększają przestrzeń, a smukła umywalka posiada dodatkową przestrzeń do odkładania.

 

 

MIMO – projekt: Tomasz Ferczykowski, Natalia Zakrzewska, Aleksandra Jakuć

 

Zestaw mebli łazienkowych MINO składa się z siedziska „mobilnej skrzyni”, lustra, dwóch wariantów szafki pod umywalkowej oraz dwóch podwieszanych szafek i półek. Elementy można dowolnie zestawiać i multiplikować , komponując je w poziomach lub pionach.

 

 

SIMPLE – projekt Wojciech Janicki, Zofia Żadan, Agnieszka Dolska

 

Cechą charakterystyczną zestawu mebli SIMPLE jest innowacyjny boczny dostęp do półek, w pomysłowy sposób wykorzystujący ograniczone miejsce na małych przestrzeniach

 

 

***

Efektem 12 edycji P-EP jest 7 oryginalnych rodzin projektów w trakcie wdrożenia. Czy staną się one sukcesem i trafią do łazienek Kowalskich w całej Polsce – czas pokaże. Jedno jest pewne – wiedza zdobyta przez studentów i firmy w trakcie wspólnej pracy nad tworzeniem nowego produktu jest bezcenna. Dla obu stron.

 

Program Edukacyjno-Projektowy P-EP to alternatywna forma kształcenia projektowego, która opiera się na formule współpracy z biznesem. Każda edycja programu ma temat przewodni, z którym mierzą się studenci. Ostatnia z nich to próba zdefiniowania na nowo przestrzeni małej łazienki. Do współpracy przy 12 PE-P przystąpiły firmy Krismar, Pfleiderer, Schattdecor, Mormorin, Hettich i Forbo, które udostępniły materiały, pomogły wykonać prototypy a podczas szkoleń i spotkań z młodymi projektantami, podzieliły się z nimi wiedzą na temat swoich produktów.


Komentarze