Przepis na mały design

28 października 2013
...

Czy design zawsze musi być drogi, ekskluzywny i dostępny dla nielicznych? Kto powiedział, że design trzeba kupić w sklepie i nie można go zrobić go samodzielnie?

 

Od 7 do 30 listopada 2013 r., w Galerii Design przy ulicy ul. Świdnickiej 2-4 będzie można odwiedzić wystawę „Przepis na mały design”, która jest próbą zdefiniowania i uchwycenia tego zjawiska w naszym najbliższym otoczeniu. Specjalnie na potrzeby ekspozycji, zaproszeni projektanci przygotowali tytułowe przepisy (takie jak w książce kucharskiej) skierowane do odbiorców w różnym wieku. Zasada jest prosta i opiera się na koncepcji licencji Creative Commons w odniesieniu do wzornictwa przemysłowego. Projektanci udostępniają swoje pomysły, a wraz z nimi dokładne instrukcje jak wykonać zaprojektowane przez nich obiekty.

 

Przepisy przygotowali: Fontarte, grupa projektowa odRzeczy, Szymon Hanczar, Bogdan Kosak, LIMO Design, MALAFOR, Karina Marusińska, Noviki Studio Grafiki, Alicja Patanowska, Paulina Plizga, Robert Pludra, Pracownia k., Joanna Rusin, Jakub Sobiepanek, Maja Szczypek ( M.A.M Airbag), Nikodem Szpunar, ZetPety - Recycling Design.


 

Więcej informacji:

http://www.bwa.wroc.pl/

Komentarze