Premiera wspólnej kolekcji dekorów od Zięty i Kuchcińskiego

13 października 2014
...

11 października, podczas Łódź Design Festival 2014, pokazane zostały efekty pracy nad serią dekorów zaprojektowanych przez parę dizajnerów Piotra Kuchcińskiego i Oskara Ziętę.

11 października, podczas Łódź Design Festival 2014, pokazane zostały efekty pracy nad serią dekorów zaprojektowanych przez parę dizajnerów Piotra Kuchcińskiego i Oskara Ziętę. Po raz pierwszy publicznie zaprezentowane zostały cztery nowe dekory autorstwa najlepszych polskich projektantów.

Na wspólnym stoisku firm Pfleiderer i Interprint w centrum festiwalowym Łódź Design Festival można było zobaczyć finalny efekt projektu „MATERIALS WE LOVE. Concept by Zięta and Kuchciński”. Tego samego dnia, w ramach bloku tematycznego „Brave New World”, Oskar Zięta i Piotr Kuchciński wygłosili wykład podczas którego mogliśmy poznać szczegóły dotyczące całego przedsięwzięcia.

DAGLEZJA i REAL WALNUT to dwa dekory drewnopodobne odwołujące się do inspiracji związanych z wzornictwem skandynawskim zaprojektowane przez Piotra Kuchcińskiego. Z kolei RAW CONCRETE i SWISS CONCRETE autorstwa Oskara Zięty to surowe betonowe dekory nawiązujące industrialnych klimatów. Wszystkie cztery wzory znakomicie się uzupełniają, co dało się sprawdzić na obecnych na stoisku meblach Pakiet. Minimalistyczne bryły mebli, także zaprojektowane przez Ziętę, doskonale uwydatniły zalety nowych dekorów oraz pozwoliły uczestnikom festiwalu lepiej wyobrazić sobie jak będą one wyglądały w rzeczywistości.

Prezentacja podczas ŁDF to symboliczne zamknięcie pierwszego, koncepcyjnego etapu procesu prac nad kolekcją. Projekty nowych dekorów, w wersji płyt meblowych, laminatów HPL i blatów kuchennych firma Pfleiderer wprowadzi na rynek już w przyszłym roku.

- Teraz, zadaniem firmy jest zaprezentowanie i przekazanie nowych wzorów naszym wybranym kontrahentom i praca nad produktami finalnymi takimi jak meble. Mamy nadzieję, że dzięki temu kolekcja „MATERIALS WE LOVE. Concept by Zięta & Kuchciński” już wkrótce zagości w naszych domach i biurach” – powiedział Przemysław Strzyż, dyrektor marketingu Pfleiderer.

Komentarze