Prawdziwie śląski śpiwór.

25 czerwca 2014
...

Śpiwór z nadrukowaną mapą Tatr sporządzoną przez Wojskowy Instytut Geograficzny to zwycięzca tegorocznej edycji konkursu „Śląska Rzecz”, który od 9 lat promuje najciekawsze wzorniczo śląskie produkty, projekty graficzne i usługi.

 

„Śląska Rzecz” to konkurs, który od 9 lat organizuje Zamek Cieszyn. Rzeczy biorące w nim udział, nie są jednak jedynie inspirującymi pomysłami w fazie koncepcji, a solidnie wykonanymi, dobrej jakości produkty, już wdrożone na Śląsku. Wykonane z wysokiej jakości materiałów z uwzględnieniem nowoczesnych trendów we wzornictwie – promują śląskie wyroby m.in. poprzez wyeksponowanie ich innowacyjności i funkcjonalności. W konkursie startować mogą projektanci, firmy, organizacje pozarządowe oraz instytucje publiczne, które wspierają rozwój innowacyjnych i użytecznych projektów.

 
Najlepszym śląskim produktem został w tym roku śpiwór Radical Custom 1Z wyprodukowany przez Pająk Sport z Bielska-Białej, na którym nadrukowana została mapa Tatr. Nagroda specjalna przypadła zaś kolekcji sof i foteli Fin, zaprojektowanych przez Tomasza Augustyniaka.


Wszystkie nagrodzone i zakwalifikowane do wystawy projekty można oglądać w Zamku Cieszyn do 27 lipca, następnie będą one prezentowane w Muzeum Śląskim w Katowicach (od 31 lipca do 31 sierpnia).


Więcej: www.slaskarzecz.pl

Komentarze