Prawdziwa domowa plantacja

30 czerwca 2015
...

Nie musisz mieć nawet balkonu. Plantacja - projekt Alicji Patanowskiej - ma w sobie tyle elegancji, że sprawdzi się także w salonie. Ostatnio projekt stał się częścią interesującej prezentacji polskiego designu - "Łąka i las" - która miała niedawno polską premierą na "Nocy z Designem" we wrocławskiej Galerii Wnętrz Domar.

 

Niedawno instalacja "Plantacja" została zakupiona i oficjalnie dołączona do kolekcji stałej Muzeum Szkła w Szanghaju. I nie jest to jedyny sukces, ale jeden z pasma miedzynarodowych sukcesów projektantki, a w szczególności jako autorki tej instalacji.

„PLANTACJA” to projekt który powstał z potrzeby znalezienia nowej funkcji dla porzuconych starych szklanek i kieliszków. Efektem końcowym projektu jest spoczywający na szklance porcelanowy komponent, który umożliwia obserwowanie procesu wzrostu roślin – zarówno ich łodyg, jak i systemu korzeniowego. Toczone na kole garncarskim obiekty z porcelany są odpowiednie do hodowania w nich roślin, przy czym po odwróceniu do góry dnem mogą być wykorzystywane jako mini-szklarnie, idealne w okresie kiełkowania nasion.

Produkt został zaprojektowany z myślą o produkcji w warsztacie ceramicznym lub małym zakładzie. Kunszt rzemieślniczy zasłużenie zyskuje znowu na znaczeniu. Istnieje natomiast potrzeba świeżych projektów dla tego sektora."

Produkt Alicji powstał w odpowiedzi na to zapotrzebowanie i na właściwie odwieczną potrzebę człowieka, który odczuwa same dobrodziejstwa w bliskiej koegzystencji z roślinami. Tu dodatkowo - w znakomitej oprawie!

 

 

>>> Portfolio Alicji Patanowskiej

Komentarze