Poużywajmy sobie

14 sierpnia 2014
...

Nie lada gratka dla wrocławskich wielbicieli dobrego polskiego dizajnu sprzed lat. 16 sierpnia, na dachu Renomy będą mogli obejrzeć dokument "Poużywajmy sobie. Historia polskiego wzornictwa".

 

Film dokumentalny "Poużywajmy sobie. Historia polskiego wzornictwa” w reżyserii Małgorzaty Olimpii Świderskiej przybliża widzom historie przedmiotów, które stały się ikonami rodzimego wzornictwa. Autorka skupiła się na polskich projektach od początku XX wieku po czasy współczesne. Bohaterami filmu są rozpoznawalne meble, przedmioty z ceramiki, porcelany i szkła, charakterystyczne tkaniny, małe bibeloty, ale też samochody i lokomotywy - .sztandarowe przykłady polskiego wzornictwa minionych lat. Narracja filmu skonstruowana jest z wywiadów z ekspertami z dziedziny wzornictwa przemysłowego, historykami sztuki i projektantami.

 

 

Projekcja jest bezpłatna, na dachu Centrum Handlowego Renoma przy ul. Świdnickiej we Wrocławiu przygotowano miejsca dla 350 osób. Film rozpocznie się o godzinie 21.30, w razie deszczu, seans odbędzie się w strefie restauracji, na III piętrze obiektu. W tym roku repertuar Kina Letniego powstał przy współpracy z programem KUCHNIA + i DOMO +.

Komentarze