Polska "Nieświadomość Zbiorowa" w Sztokholmie

3 lutego 2014
...

Od 4 do 8 lutego 2014 r. podczas tygodnia designu w Sztokholmie można będzie oglądać polską wystawę zatytułowaną „Collective Unconcious”. Ekspozycja odnoszącą się do dawnych słowiańskich rytuałów, została przygotowana przez studio projektowe Kosmos we współpracy z Instytutem Adama Mickiewicza oraz Instytutem Polskim w Sztokholmie.

 

Inspiracją do powstania wystawy była dawna kultura Polski, a jej tytuł odnosi się do tej części psychiki człowieka, która została ukształtowana pod wpływem powtarzających się przez pokolenia doświadczeń. Z tego względu projektanci skupili się na najbardziej charakterystycznych obrzędach słowiańskich – Nocy Kupały i Dziadach, a poprzez pokazane obiekty użytkowe, starali się oddać atmosferę i siłę oddziaływania tradycyjnych obrzędów.

 

Na wystawie, którą w najbliższych dniach będzie można oglądać na targach mebli i oświetlenia w szwedzkiej stolicy, zaprezentowane zostaną m.in. maski, stół z biokominkiem, żyrandol oraz świeczniki, a także z tradycyjnych materiałów – wełniany kilim, wiklinowe siedziska, słomiane wazy czy szklaną karafkę w kształcie serca.


Wystawa „Collective Unconcious”
4-8 lutego 2014 r.
Stockholm Furniture&Light Fair, sekcja Greenhouse
Więcej: www.stockholmdesignweek.com, www.kosmosproject.com

Komentarze