Pfleiderer na Arenie

24 lutego 2015
...

W tym roku PFLEIDERER jako partner strategiczny Arena Design zaznaczył swoją obecność i aktywność w wielu miejscach i na wielu płaszczyznach – od meblarskiego mainstreamu (meble na ekspozycjach targowych, wykonane z materiałów firmy PFLEIDERER), przez kreowanie trendów („Zięta&Kuchciński Concept”) po inicjowanie dyskursu z udziałem właścicieli i managementu najważniejszych firm meblarskich (debata na Forum poświęcona tematyce wzornictwa oraz innowacji jako elementów służących rozwojowi polskich firm).

 

Już praktycznie na wejściu w Alei Lipowej goście targów mogli obejrzeć specjalnie zaaranżowane stoisko „Materials we love. Concept by Zięta & Kuchciński – od materiałów Pfleiderer do mebli”. Na stoisku obejrzeć można było meble kilku wiodących polskich marek, w których użyte zostały materiały z nowej kolekcji.

 

 

Tam też odbyło się spotkanie z Oskarem Ziętą, który opowiedział przybyłym o procesie powstawania nowych dekorów, i z przedstawicielami firm meblowych, których premierowe modele znalazły się na stoisku.

 

 

Na wielu stoiskach odwiedzający spotykali propozycje mebli znanych marek, dodatkowo sygnowane charakterystyczną kostką „PFL – FURNITURE PRODUCED FROM PFLEIDERER MATERIALS”.

 

 

PFLEIDERER był też mocno obecny w strefie Forum i TOP Design:

 

>  Scenografia w tych strefach była wykonana przy użyciu materiałów PFLEIDERER. W tym roku zaprojektowała ją Maria Jeglińska, znana projektantka i kuratorka wystaw.

 

 

>  W przestrzeni tych stref zaaranżowane zostało stoisko ekspozycyjne „Materials we love. Concept by Zięta & Kuchciński - od idei do materiału”.

Oprócz nowej kolekcji dekorów, można było tam prześledzić proces ich tworzenia oraz inspiracje jakie temu towarzyszyły. Kolekcja powstała przy współpracy z firmą Interprint oraz dwoma znanymi polskimi projektantami - Piotrem Kuchcińskim i Oskarem Ziętą.

 

 

>  PFLEIDERER zorganizował wspólnie z Arena DESIGN i OIGPM panel dyskusyjny poświęcony tematyce wzornictwa oraz innowacji jako elementów służących rozwojowi polskich firm meblarskich z udziałem prelegentów z czołowych polskich firm meblarskich i branży.

 

 

>  Dodatkowo można było obejrzeć imponujący „dom pokazowy”, gdzie została przedstawiona publiczności ekspozycja PE-P ( Programu Edukacyjno-Projektowego Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu) zatytułowana „DOM polski_by PE-P”.

Mogliśmy tam zobaczyć nowatorskie interpretacje wzorniczych propozycji PFLEIDERER autorstwa młodych projektantów poznańskiej uczelni.

 

Więcej o projekcie piszemy w artykule: DOM polski by PE-P 

 

Za tą niezwykle bogatą tegoroczną odsłoną PFLEIDERERA w Poznaniu stoi oczywiście zespół pracowników firmy w Wieruszowie pod kierownictwem Dyrektora Marketingu, Przemysława Strzyża.

Komentarze