Nowy rok we wnętrzach, czyli przegląd trendów na 2020 r. według Pfleiderera

18 grudnia 2019
...

W jakim kierunku będzie rozwijała się estetyka wnętrz? Jakie aranżacje będą modne? Marka Pfleiderer, której produkty umożliwiają realizację różnych koncepcji wnętrzarskich, w 2020 roku – podobnie jak w roku minionym – stawia na indywidualizm i wskazuje kierunek zmian w nowoczesnym designie.

Zdaniem ekspertów Pfleiderera nigdy wcześniej trendy w aranżacjach mieszkań i miejsc pracy nie miały tylu twarzy, co obecnie. Przy czym to, co można zaobserwować w branży, oznacza nie tylko różnorodność wnętrzarskich stylizacji, ale także dużą swobodę projektantów w modyfikowaniu trendów pod gusta indywidualnych użytkowników.

Oczywiście każdego roku można zaobserwować pewne tendencje w aranżacjach wnętrz, mody na konkretne style. A jak będzie w nadchodzącym roku? Jakie wnętrza będą najbardziej pożądane w 2020 roku?

Oto kilka wzorniczych trendów na 2020 rok.

Trend naturalny

Będzie coraz bardziej popularny. Wynika to, już nie tylko z chęci zbliżenia się do natury, lecz również z rosnącej potrzeby dbania o środowisko. Dlatego nieodzownym elementem tego stylu stają się przedmioty z odzysku, naturalne materiały i rękodzieło. We wnętrach w trendzie naturalnym podstawą pozostaje drewno o autentycznym wyglądzie i jasnym lub miodowym wybarwieniu, tkaniny oraz ciepła, naturalna paleta barw – od spokojnych beży, zieleni, aż po bardziej nasycone tony – trendowy odcień rudej terakoty, musztardową żółć czy ceglastą i burgundową czerwień.

Warto wiedzieć. Warto zapamiętać.

Kolor roku 2020 według marki PANTONE to Classic Blue – kolor elegancki, prosty, naturalny, przypominający wieczorne niebo. W palecie kolorystycznej Pfleiderera odpowiednikiem pantonowskiego klasycznego błękitu jest niezwykle intensywny i świeży Błękit Królewski U18059 (U00059/U0591).

Geometryczne kształty

Koła, kwadraty, trójkąty i prostokąty i całe kompozycje figur geometrycznych coraz częściej pojawiają się w projektach i wszystko wskazuje na to, że tendencja ta będzie się umacniać. Przy czym dotyczy to nie tylko materiałów dekoracyjnych – poduszek, narzut, dywanów, lecz również mocniejszych kompozycji na ścianach i podłogach – tapet czy posadzek w geometryczne wzory.

Trend etniczny

Przejawia się głównie we wzornictwie inspirowanym kulturą Afryki, jednak można przypuszczać, że sięgnie również do estetyki i bogactw innych regionów i kultur. W wersji nawiązującej do folkloru afrykańskiego styl ten mocno wyróżniają: kolory – przywołujące na myśl pustynne piaski, ziemię i trawy spalone słońcem, geometryczne kompozycje oraz ciemne, egzotyczne drewna.

Trend art deco

Z pewnością w 2020 roku nie zabraknie też aranżacji o eleganckim, ponadczasowym charakterze – a więc w stylu art deco. Wyznacznikami tego trendu są klasyczne drewna o ciemnym wybarwieniu, takie jak: orzech, teak, drewna egzotyczne, a także efektowne drewna barwione na odcień czerni. Ciekawym dodatkiem są tu metale o złocistym wybarwieniu – mosiądz i brąz – oraz wykończenia z kamienia lub jego reprodukcji, na przykład szlachetny marmur o śnieżnobiałym lub wyrazistym czarnym wybarwieniu – Nero Potoro (S63028). Interesującym i bardzo modnym rozwiązaniem w stylu art deco jest też połączenie mięty ze złotem.

Komentarze