Nowoczesna łazienka z laminatami kompaktowymi

4 września 2019
...

Czasy, gdy płytki ceramiczne były jedynym materiałem, jaki kładziono na ściany w łazience, zdecydowanie już minęły. Dziś chętnie sięgamy po różne materiały wykończeniowe, także laminaty kompaktowe. Dzięki temu łatwiej osiągamy to, na czym naprawdę nam zależy: spójności stylistycznej całej domowej przestrzeni – z łazienką włącznie.

Czy w każdej łazience na ścianach muszą to być płytki ceramiczne? Zdecydowanie nie. Coraz częściej do zabudowy łazienek wykorzystywane są inne surowce, takie jak: drewno, szkło, kamień naturalny, cegła, tapety i wielkoformatowe grafiki (tkaniny) ścienne, farby, płyty laminowane, płyty oklejane HPL, beton architektoniczny. Większość z nich, podobnie jak płytki, dobrze zachowuje się w środowisku wilgotnym. (O niektórych materiałach pisaliśmy już przy okazji omawiania ścianek przyblatowych: Szkło, metal, beton, płytki czy HPL – jaki materiał jest najlepszy na ścianki przyblatowe?). Dobór materiałów wykończeniowych zależy w dużej mierze od pomysłowości architekta wnętrz, wielkości i układu łazienki oraz zasobności portfela inwestora.

W tym samym stylu

Najbardziej zauważalnym kierunkiem łazienkowych aranżacji jest dbałość o to, aby nie tylko odpowiadały aktualnym modom, ale przede wszystkim wpisywały się w klimat całego domu lub mieszkania. Pokoje i kuchnia w stylu industrialnym, loftowym? Takaż sama powinna być również łazienka.

Wnętrze w dowolnym stylu stworzymy właśnie z pomocą laminatów HPL. Ich nieocenioną zaletą jest bowiem dostępność w wielu dekorach i strukturach. Poza tym mają właściwości, które są cenne dla współczesnych użytkowników: powłoki antybakteryjne, powierzchnie łatwe do pielęgnacji oraz możliwość czyszczenia bez użycia silnych detergentów.
Można używać ich do budowy ścianek działowych, stosować jako okładziny ścienne oraz jako materiał do produkcji szafek i półek. Nie powinny być jednak stosowane w miejscach, w których miałyby ciągły kontakt z wodą, czyli na przykład w kabinie prysznicowej.

Produktami, które sprawdzą się w każdej łazience, są laminaty Duropal HPL compact. To materiały wręcz stworzone do wnętrz narażonych na działanie wilgoci i intensywnie użytkowanych. Są bardzo wytrzymałe i odporne, także na uszkodzenia mechaniczne – zarysowania, wgniecenia” – mówi Aldona Słapa Nowacka, Product Manager Pfleiderer.

Kilka łazienkowych trendów a możliwości Duropal HPL Compact:

  • Kamień, beton, drewno, złociste metale (np. mosiądz) – to modne materiały wykończeniowe do łazienek, ponieważ inspiracje naturalnością, przyrodą są cały czas bardzo popularne. Efekt użycia każdego z wymienionych materiałów możemy uzyskać, stosując laminaty HPL Compact z odpowiednimi dekorami, np.: Bellato Szary – przydymiony tynk, beton; Ceramic Rust – ciemny metal, z mocnymi śladami rdzy; Marmur Carrara – jasny, klasyczny marmur, z naturalnym żyłkowaniem, ponadczasowy; Wiśnia Szlachetna – szlachetne, złociste drewno.
  • Matowa czerń, ale też błękit i ciepłe pasteleto jedne z najmodniejszych kolorów, ze szczególnym wyróżnieniem matowej czerni, która dobrze komponuje się z aranżacjami w stylu industrialnym, minimalistycznym i wykorzystywana jest w projektach mebli i do zabudowy ścian. W kolekcji Pfleiderera to na przykład Czerń Wulkaniczna oraz inne dekory jednobarwne – w tym: Błękit Krystaliczny, Magnolia (pastelowy fiolet).
  • Szafki podumywalkowe i umywalki wpuszczone w szafkę – wydaje się, że te funkcjonalne rozwiązania znowu wracają do łask. Bardzo ciekawie prezentują się moduły, w których umywalka i szafka są precyzyjnie ze sobą zintegrowane. Są niczym jeden, wielofunkcyjny mebel. Wykonanie szafki po umywalkę z Duropal HPL Compact – ze względu na szeroką gamę dekorów – umożliwi utrzymanie spójności stylistycznej wnętrza lub doda mu wyrazistości.

Warto próbować różnych rozwiązań, aby mieć łazienkę wpisującą się w klimat całego domu. To może być trudne, ale nie jest niemożliwe – Inspirations are close to you. J

Komentarze