Nadmorskie zrób to sam

10 listopada 2014
...

Wydaje się, że idee handmade'u, choć dobrze znane pokoleniu naszych mam i babć, dziś jak nigdy stały się modne. Pożądana jest surowa, niedoskonała estetyka, danie użytkownikowi możliwości współtworzenia przedmiotu.

 

Wydaje się, że idee handmade'u, choć dobrze znane pokoleniu naszych mam i babć, dziś jak nigdy stały się modne. Pożądana jest surowa, niedoskonała estetyka, danie użytkownikowi możliwości współtworzenia przedmiotu. Ta idea rozpala wyobraźnię młodych adeptów wzornictwa, o czym naocznie można było się przekonać na tegorocznym Łódź Design Festival.

Przygotowane w Pracowni Projektu Autorskiego przedmioty powstały z myślą o zaangażowaniu odbiorcy w coś więcej, niż tylko użytkowanie „gotowego przedmiotu”, dając mu szansę na samodzielne wykonanie (lub też dopasowanie) projektu do swoich potrzeb.

Ogrodowy stół z funkcją zielnika został zaprojektowany z myślą o miejskich podwórkach. W umieszczonych w blacie dwóch podłużnych donicach można hodować zioła oraz przyprawy. Mebel można wykonać samodzielnie wg instrukcji, z użyciem najprostszych narzędzi. Projekt ma przypomnieć mieszkańcom miast o istnieniu zielarstwa.

Prosty do wykonania projekt sprawdzi się we wspólnej przestrzeni dziedzińca kamienicy, czy przydomowym ogrodzie. Wraz ze stołem tworzy zestaw, który stanowi oprawę dla sąsiedzkich spotkań – śniadań, pikników, popołudniowych pogawędek.

Trójkątny, drewniany mebel miejski do samodzielnego złożenia według instrukcji. Zawiera siedzisko oraz powierzchnię przeznaczoną do sadzenia roślin. Pretekstem powstania projektu jest sprowokowanie mieszkańców do integracji i budowania relacji poprzez samodzielne tworzenie „zielonych” miejsc w mieście.

O hotelach dla dzikich zapylaczy mieliśmy okazję już pisać. Projekt pozwala w naturalny sposób przyciągać i chronić pożyteczne owady.

Komentarze