MOWO. Z pewnością nie na jeden sezon!

29 czerwca 2015
...

Lampa wyglądająca jak beza czy stolik kawowy jakby odziany w ażurową spódnicę - młode polskie marki poruszają się z fantazją i bez kompleksów i skutecznie budują swoją silną pozycję w światowym designie.

 

MOWO Studio powstało kilka lat temu w roku 2010. Tworzy je para (i w pracy i w życiu) - Monika Elikowska-Opala (ur. 1983) i Wojciech Opala (ur. 1980). Oboje są absolwentami Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu na wydziale Architektury Wnętrz i Wzornictwa, a swoje studio prowadzą we Wrocławiu. Z sukcesami współpracują w kilkoma producentami, uczestniczą w prestiżowych targach designu na świecie i zdobywają nagrody. Ich projekty sprawiają wrażenie niewymuszonych, naturalnych, lekkich a czasem wręcz poetyckich. I zawsze jest w nich zaszyty jakiś inteligentny koncept projektowy. Sami o sobie piszą: "Możliwość pracy nad różnymi projektami pozwala nam spojrzeć na temat w sposób świeży i nieszablonowy. Interesują nas różne zjawiska, od współczesnych innowacyjnych technologii i materiałów po tradycyjne rzemiosło. Bliska jest nam estetyka prostoty, funkcjonalności i wykorzystanie naturalnych materiałów. Istotne jest aby zaprojektowane przedmioty nie były sezonowe, nie podlegały modom i pozostały niezmiennie atrakcyjne pomimo upływu czasu.".

Patrząc na ich projekty i już wypracowaną renomę, nie sposób się nie zachwycić kondycją i witalnością polskiego designu, który tak pięknie nam się odrodził w ostatnich dwóch dekadach. I coraz bardziej jesteśmy przekonani, że projekty MOWO wpiszą się w historię i długo bedą cieszyć oczy klientów.

 

 

>>> MOWO.PL

Komentarze