Morning

16 lipca 2014
...

Studenci I roku studiów magisterskich wrocławskiej ASP w semestrze zimowym mieli za zadanie zaprojektować meble dla dowolnie wybranej małej łazienki. Zazwyczaj były to łazienki przez nich samych użytkowane. Dzięki temu świetnie znali potrzeby użytkowników, którymi sami są.

 

W większości wypadków projektując meble dla młodych ludzi jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia projektanta, co tym samym pozwala stworzyć niekonwencjonalne meble, które nadają nowy charakter pozornie nieatrakcyjnej przestrzeni.

 

Meble Morning zostały zaprojektowane do niewielkiej 4mkw przestrzeni jaką jest studencka łazienka. Aby uniknąć nudy oraz standardowych rozwiązań kształt mebli został zainspirowany budkami dla ptaków.

 

Poza wizualną stroną najważniejsza była funkcjonalność. W tak małej łazience meble muszą pomieścić wszystkie niezbędne przedmioty codziennego użytku począwszy od drobnych kosmetyków, małego sprzętu agd, po pranie czy środki czystości. Dlatego też powstała tak liczna w elementy seria. Każdy z mebli pozwala na przechowywanie przedmiotów innego typu, dzięki czemu jesteśmy w stanie zachować nienaganny porządek w małej łazience. Dodatkowym atutem projektu jest możliwość dowolnej multiplikacji, oraz rozmieszczenia wiszących szafek co pozwala na indywidualne dopasowanie do konkretnej przestrzeni.

 

Kolorystyka mebli również może być dowolna dzięki czemu zestaw Morning staje się jeszcze bardziej uniwersalny. Jednak przedstawione kolory najlepiej podkreślają nietypowym, „zabawny” kojarzący się z morzem oraz odpoczynkiem charakter mebli. Zarówno nogi jak i boki wykonane są z drewna dębowego, natomiast fronty z lakierowanej płyty HDF.

 

Projekt trafił do ścisłego finału konkursu DESIGN – OPEN SPACE i był prezentowany na wystawie konkursowej podczas Wroclove Design 2014

 


Meble łazienkowe MORNING
Autor: Aleksandra Śliwińska
ASP Wrocław; Wydział AW i Pracowania Projektowania Mebli
Prowadzący: PROF. DR HAB. WACŁAW KOWALSKI, AS. SZYMON HANCZAR
Rok powstania: 2014

Komentarze