Mops wiosennie...

26 marca 2015
...

Sztandarowym produktem duetu Mopsdesign jest kolekcja porcelany z uroczym rysunkowym Mopsem, który podbił serca miłośników designu, małej czarnej czy pysznego espresso. Teraz kolekcja nabrała kolorów - charakterystyczna czarno-biała kratka i czarny rysunek Mopsa stały się zielone, co idealnie współgra z nadchodzącą wiosną.

 

"Single set" został wymyślony jako zestaw śniadaniowy dla singla. Projekt inspirowany skandynawskim stylem wzornictwa. Geometryczne kształty naczyń komponują się z ich delikatnym, ale i dynamicznym dekorem. Zestaw składa się z kubka, filiżanki na espresso, miseczki na musli, talerzyka śniadaniowego, kieliszka na jajko oraz solniczki i pieprzniczki. Produkt jest wykonywany ręcznie.

Powstał w wersji czarno-białej z dodatkiem koloru żółtego. Teraz pojawił się jakby odświeżony w wersji zielonej, jeszcze bardziej kolorowy, ale w dalszym ciągu delikatnie osadzony w stylu retro z uroczym Mopsem w roli głównej. Mops wkomponowany jest nietypowo - wewnątrz filiżanki - i w tym jego urok, jest jak nieduży tatuaż zrobiony w jakimś dystretnym miejscu...

Duet projektowy Mopsdesign tworzą Joanna i Arkadiusz Jaworscy. To pasjonaci tworzący w duchu craft designu i handmade. Porcelana jest bardzo wymagającym materiałem i niełatwo uzyskać odpowiedni efekt, co kosztowało ich sporo prób. Na szczęście z sukcesem połączyli oni wzornictwo i rzemiosło z nowoczesną technologią. Produkty wykonywane są ręcznie przez odlewanie. Porcelana zdobiona jest kalką ceramiczną. Wypala się ją potem w piecu elektrycznym o wysokiej klasie energooszczędności.

Tym, którzy pokochali Mopsa wypada teraz doposażyć swój zestaw o werję zieloną. Można dokupować pojedyńczo i komponować zestaw po swojemu. Na swoim własnym przykładzie wiem, że zestaw podoba się nie tylko singlom, więc myślę właśnie o dostawieniu do mojej ulubionej filiżanki z Mopsem - drugiej - w wersji zielonej, która będzie idealnie pasować do mojej "drugiej połowy". :)

 

 

Fot. MOPSDESIGN

>> mopsdesign.plfacebook.com/mopsdesign

Komentarze