Minimalistyczna kuchnia Stolkar w dekorach „Materials we love"

5 maja 2015
...

Koncepcja idealnej kuchni, oprócz funkcjonalności i dopasowaniu do potrzeb domowników obejmuje również design, pasujący do stylu domowego wnętrza. Odpowiednio dobrane dekory blatów kuchennych i płyt meblowych wyglądają intrygująco i modnie.

Koncepcja idealnej kuchni, oprócz funkcjonalności i dopasowaniu do potrzeb domowników obejmuje również design, pasujący do stylu domowego wnętrza. Odpowiednio dobrane dekory blatów kuchennych i płyt meblowych wyglądają intrygująco i modnie.

Kuchnie industrialne cechuje minimalizm, spora przestrzeń, chłodne barwy, wykorzystywanie zastanych elementów architektury czy instalacji oraz rezygnacja z ozdób. Choć narodziny tego stylu przypadły na czasy recesji w USA, wiążące się z koniecznością zagospodarowywania przestrzeni nie przeznaczonych pierwotnie do celów mieszkalnych, to dziś jest on utożsamiany z oryginalnością, artyzmem, wyszukanym gustem. Styl skandynawski natomiast ze swoją jasną kolorystyką i prostymi formami kojarzy się z czymś przyjaznym, kojącym i bezpiecznym.

Style - industrialny i skandynawski - na dobre zawitały do polskich domów. Stąd surowe, kontrastowe elementy wystroju są oraz częściej obecne również w kuchni. Firmy Stolkar zaproponowała kuchnie w minimalistycznym stylu. W swojej nowej propozycji wykorzystała dekory z kolekcji „Materials we love. Concept by Zięta & Kuchciński” firmy Pfleiderer, bazujące na klasycznych materiałach – drewnie i betonie.

Kuchnie Stolkar z obu inspiracji czerpią to co najlepsze i są ich doskonałym połączeniem. Są jasne, funkcjonalne, minimalistyczne. Na pierwszy plan wysuwa się zastosowany na frontach szafek dolnych i górnych jasny dekor - Daglezja Bielona. Graficzny kontrast, który ożywia prosty kształt mebli uzyskano przy użyciu ciemniejszego dekoru Smooth Concrete Brown - przypominającego beton architektoniczny. Dzięki temu kuchnia doskonale pasuje do nowoczesnych wnętrz.

Uchwyty są bardzo dyskretne, a zamknięte szafki sprawiają, że meble doskonale prezentują się w otwartych przestrzeniach, przy połączeniu kuchni z salonem lub jadalnią.

Źródłem inspiracji przy tworzeniu dekorów z kolekcji „Materials we love Concept by Zięta & Kuchciński”, były ponadczasowe, klasyczne materiały: drewno i beton.
Więcej informacji o kolekcji i jej powstaniu można znaleźć tutaj:

http://www.designerer.com/artykul/217/materials-we-love-na-lodz-design-festival-2014-.html
http://www.designerer.com/artykul/231/pakiet.html
http://www.designerer.com/artykul/223/premiera-wspolnej-kolekcji-dekorow-od-ziety-i-kuchcinskiego.html
http://www.designerer.com/artykul/224/zwiazek-drewna-i-betonu.html?page=2
http://www.designerer.com/artykul/245/diamentowe-dekory-pfl.html
http://www.designerer.com/artykul/266/pfleiderer-na-arenie.html

Komentarze