Miasto +. Gdynia Design Days

23 czerwca 2014
...

Miasto + to temat przewodni zbliżających się Gdynia Design Days. Letni festiwal wzornictwa odbędzie się w dniach od 4 -13 lipca 2014 r.

 

Tematem tegorocznego festiwalu i głównej wystawy w Centrum Designu jest miasto Gdynia - jego tożsamość i mieszkańcy, interakcje między nimi oraz to w jaki sposób miejska rzeczywistość jest współtworzona przez Gdynian w różnym wieku. Co ciekawe, organizatorów wydarzenia zainteresowało przede wszystkim nie zdanie „miejscowych”, lecz raczej obiektywne spojrzenie z zewnątrz.

 

Z tego względu, Agnieszka Jacobson-Cielecka kurator wystawy głównej MIASTO +, zaprosiła do udziału w niej młodych projektantów z całej Polski i z zagranicy. Zadanie jakie otrzymali, to stworzenie projektów adresowanych do mieszkańców miasta i przyjezdnych w każdym wieku. Projektów wchodzących w dialog z otoczeniem, odpowiadających na potrzeby i pragnienia ludzi. Są to przede wszystkim miejskie meble, przedmioty i akcesoria służące wypoczynkowi, relaksowi i zabawie, ale także pamiątki niosące ładunek emocjonalny przez swoją materię i skojarzenia. Wszystkie projekty będą prototypami, które podczas festiwalu zostaną pokazane szerokiej publiczności po raz pierwszy.

 

Ciekawie zapowiada się również inicjatywa „PLAŻA 60+”, w ramach której powstaną projekty, które rozwiązują problemy mieszkańców. W tym konkretnym przypadku seniorów.

 

Oczywiście to nie wszystkie atrakcje przewidziane przez organizatorów. Więcej informacji można znaleźć na stronie festiwalu: Gdynia Design Days

Komentarze