Materiały – zapowiedź Nowej Ery

5 grudnia 2014
...

Choć do kolejnej edycji arena DESIGN zostały jeszcze prawie 3 miesiące, organizatorzy zdradzają coraz więcej szczegółów dotyczących tego wydarzenia.

Choć do kolejnej edycji arena DESIGN zostały jeszcze prawie 3 miesiące, organizatorzy zdradzają coraz więcej szczegółów dotyczących tego wydarzenia. Już wiemy, że partnerem strategicznym wydarzenia będzie firma Pfleiderer a tematem przewodnim nowe materiały – ich miejsce i znaczenie w procesie projektowym.

MATERIALS. NEW ERA – pod takim hasłem odbędzie się 7. już edycja arena DESIGN, imprezy podczas której tradycyjnie prezentowane są najnowsze trendy we wnętrzarstwie. Uczestnicy zmierzą się z tematem nowych innowacyjnych materiałów wykorzystywanych w procesie projektowym. Na jakim etapie tego procesu wybierany jest materiał, z którego powstanie produkt, czy materiał może stać się inspiracją dla powstania produktu? Jaka jest współcześnie rola projektanta i czy nadal jego zadaniem jest jedynie zaprojektowanie przedmiotu, czy jest on raczej wizjonerem, wynalazcą i technologiem w jednym? To podstawowe pytania, na które będą próbowali odpowiedzieć organizatorzy arena DESING oraz zaproszeni przez nich goście.

Materials we love

Arena DESIGN nie może obejść się bez TOP DESIGN, czyli konkursu, którego celem jest promocja doskonałego wzornictwa na europejskim poziomie. Zgłoszenia nadal trwają, ale już znamy niektórych kandydatów do nagrody. W temat przewodni znakomicie wpisuje się m.in. projekt MATERIALS WE LOVE, czyli wspólne przedsięwzięcie Piotra Kuchcińskiego i Oskara Zięty oraz firmy Interprint i Pfleiderer. Para znakomitych polskich dizajnerów zaprojektowała serię nowych dekorów meblarskich, które zostaną wprowadzone na rynek w 2015 roku. Punktem wyjścia dla stworzenia zupełnie nowych dekorów stała się współczesna architektura i charakterystyczne dla niej materiały. Pozornie nie mające ze sobą nic wspólnego drewno i beton w rękach doświadczonych projektantów, okazały się zgraną parą – pełną emocjonalnego napięcia rodzącego się w miejscu zetknięcia różnych jakości i …. różnych osobowości.

Więcej:
Premiera wspólnej kolekcji dekorów od Zięty i Kuchcińskiego:

http://www.designerer.com/artykul/223/premiera-wspolnej-kolekcji-dekorow-od-ziety-i-kuchcinskiego.html?page=2

Związek drewna i betonu:

http://www.designerer.com/artykul/224/zwiazek-drewna-i-betonu.html?page=2

Komentarze