Made in USA

31 grudnia 2013
...

Szybka lekcja historii amerykańskiego wzornictwa przemysłowego. Krótka animacja przygotowana przez Open University pokazuje jak ukształtował się konsumpcjonizm oraz jaki wpływ ma on na współczesny design użytkowy.

Osadzone wideo | edytuj | usuń

 

Historia amerykańskiego designu nabrała rozpędu po II wojnie światowej. Nowe materiały, takie jak winyl, chrom, aluminium czy sklejka, unowocześnione procesy produkcyjne dały zupełnie nowe możliwości projektantom. Przedmioty codziennego użytku stały się piękniejsze i tym samym bardziej pożądane przez konsumentów. Wygląd przedmiotu stał się tak samo ważny jak jego funkcja, a projektanci zyskali status gwiazd.

 


„Design In nutshell” to seria 6 krótkich filmów przygotowanych przez Open University. Jest to projekt edukacyjny mający na celu pokazanie osobom nie znającym się na tym temacie podstawowe nurty projektowania. Sympatyczne animacje w bardzo skondensowany i przystępny sposób przedstawiają historię światowego designu.

Więcej: http://www.open.edu/openlearn/science-maths-technology/engineering-and-technology/design-and-innovation/design/design-nutshell


Komentarze