Lekcja materiałoznawstwa

7 lutego 2014
...

Żyjemy – w dosłownym tego słowa znaczeniu – w materialnym świecie. Materiały to także temat zbliżającego się arena Design w Poznaniu. Od 18 do 21 lutego 2014 r., podczas 6. edycji wydarzenia projektanci i producenci z kraju i zagranicy podzielą się z nami swoją wiedzą i przemyśleniami w tym zakresie.

 

Źródło zdjęć: materiały prasowe MTP Arena Design

 

 Przedmioty, które nas otaczają, nasze ubrania, samochody, telefony, domy – wszystko zostało wykonane z połączenia różnych surowców. Postęp technologiczny i coraz lepsza jakość naszego życia są uzależnione od rozwoju naszej wiedzy o właściwościach materiałów oraz od umiejętności tworzenia zupełnie nowych.

 

W tym kontekście wyjątkowo ciekawie zapowiadają się wydarzenia związane z kolejną edycją arena Design w Poznaniu, gdzie innowacje w tej właśnie dziedzinie stały się motywem przewodnim wydarzeń. Już pierwszego dnia odbędą się wykłady liczących się na całym świecie polskich designerów, takich jak Oskar Zięta, Maria Jeglińska, czy Paweł Grobelny. Bardzo interesująco zapowiada się również prelekcja Brodie Neila, australijskiego designera gościa specjalnego arena Design, który opowie o kulisach pokonywania przeszkód, jakie stwarzają nawet najprostsze formy. Po południu organizatorzy zapraszają wszystkich do rozmowy na temat wykorzystywania materiałów. Warto skorzystać z tego zaproszenie, gdyż panel dyskusyjny zostanie poprowadzony przez znakomitych polskich projektantów – Piotra Kuchcińskiego, Mikołaja Wierszyłło oraz Leonardo Talarico.

 

Poza tym podczas arena Design, jak co roku zobaczymy liczne wystawy i prezentacje uczelni wyższych o profilu artystycznym oraz pracowni projektowych.

Cały czterodniowy program arena Design można prześledzić na stronie internetowej MTP arena Design

 

Komentarze