Kuchnia architektów

6 lutego 2014
...

Jak urządzić kuchnię w biurze, aby nawet po kilku latach jej użytkowania wyglądała świeżo, a jej wystrój boleśnie nie przypominał nam o minionych trendach i kolorystyce modnej kilka sezonów temu? Minimalizm, naturalne barwy oraz klasyczne zestawienia kolorystyczne to rozwiązania, które zastosowała w swojej pracowni architektonicznej Justyna Smolec.

 

Okrągły stół otoczony krzesłami Vitry, efektowna, nieco industrialna lampa, a w tle … niewielka wnęka z aneksem kuchennym. Naczynia i kuchenne akcesoria oraz zapasy ukryte są za frontami dolnych szafek. Na widoku kilka ładnych drobiazgów w tonacji black & white. Zamiast górnych szafek panel, za którym ukryto oświetlenie. Jednym słowem - odpowiednie miejsce do nieformalnych spotkań.

 

Materiał na fronty z daleka wydaje się czysto biały. Z bliska widać wzór inspirowany rysunkiem kory brzozowej. To płyta laminowana w dyskretnym dekorze Brzoza Ojców. Wzór jest na tyle delikatny, że można go zastosować nawet na większych płaszczyznach. Antracytowy blat pasuje do czarno-białej tonacji, a jednocześnie jest bardziej praktyczny od czarnego. Płyta Brzoza Ojców pojawia się jeszcze na cokołach szafek oraz zamiast kafelek w roli okładziny ściennej.

Komentarze