Krzesło z łowicką fantazją

5 marca 2014
...

Krzesło Pasiak to mebel, który powstał z inspiracji tradycyjną sztuką łowicką.

 

 

Pasiaste krzesło ma prostą formę. Siedzisko składa się z wielu połączonych profili w kształcie litery L, które zostały wycięte a pomocą lasera z oklejonego dwustronnie kolorową folią pleksi o grubości 20 mm. Stelaż został wykonany z wygiętej rurki ze stali nierdzewnej o grubości 14mm. Elementy siedziska są nałożone na pręt o grubości 10mm. Pręt siedziska jest włożony w rurkę i skontrowany za pomocą śrub.

 

Krzesło „pasiak” to na razie interesujący prototyp, który powstał jako praca konkursowa „design by…” w 2012 r., ale z powodzeniem może być inspiracją do powstania całej serii mebli. Projektantka wymyśliła metodę wykorzystania materiału, która sprawia, że krzesło z każdej strony wygląda inaczej. Fizyczne właściwości pleksi sprawiają, że krzesło mieni się niezliczonymi kolorami. Dodatkowo zmieniając grubość pleksi oraz wybranych kolorów można stworzyć wiele różnych wariantów łowickiego pasiaka.


Projektantka Marzena Krupa jest absolwentką Wydziału Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie oraz stypendystką Miasta Stołecznego Warszawy i Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Uczestniczka wystaw, m.in. Arena Design (2011), London Design Festival (2012), Unpolished (2013), Legnicki Festiwal Srebro (2013), Łódź Design Festiwal (2013) i innych.

Laureatka konkursów, m.in Grand Prix XII edycji Konkursu Studenckiego „Piknik w mieście” organizowanego przez Architekturę-Murator oraz Grand Prix w konkursie organizowanym przez Sanitec KOŁO na wykonanie projektu koncepcyjnego salonu przy ul. Wołoskiej 3 w Warszawie.

www.marzenakrupa.pl

Komentarze