Kreatywna siła mikroglonów

12 listopada 2014
...

Laureatem tegorocznej edycji konkursu make me! i zdobywcą głównej nagrody zostały Essi Johanna Glomb i Rasa Weber z Blond & Bieber, berlińskiego studia designu za projekt „Algeamy”, który zaprezentowany został podczas tegorocznej edycji Łódź Design Festival.

Laureatem tegorocznej edycji konkursu make me! i zdobywcą głównej nagrody zostały Essi Johanna Glomb i Rasa Weber z Blond & Bieber, berlińskiego studia designu za projekt „Algeamy”, który zaprezentowany został podczas tegorocznej edycji Łódź Design Festival.

Studio Blond&Bieber zainteresowało się ogromnym potencjałem mikroglonów w kontekście kreatywnym i artystycznym. W wyniku badań i testów powstała „Algaemy”, czyli analogowa drukarka do tekstyliów, produkująca własny pigment z tych mikroskopijnych organizmów. Dzięki wykorzystaniu przez projektantki naturalnego procesu wzrostu, wykonanie nadruków na tekstyliach nie wymaga dodatkowej energii ani materiałów oprócz siły ludzkiej i samych mikroglonów. „Biodynamiczna paleta kolorów” tekstyliów „Algaemy” zmienia się z czasem pod wpływem ekspozycji na słońce, na przykład z zieleni w intensywny błękit, z bladego różu w jaskrawą czerwień i ostatecznie w pomarańczowy.

www.blondandbieber.com

Komentarze