Jak odmienić wnętrze domu na wiosnę?

12 marca 2020
...

Oglądasz swoje mieszkanie w promieniach wiosennego słońca i dochodzisz do wniosku, że dobrze byłoby coś zmienić. Dodać pomieszczeniom świeżości i atrakcyjności. Jak to zrobić szybko i efektownie? Poznaj nasze pomysły na zmiany w kuchni, w salonie i w sypialni.

Jasne drewna i głęboka zieleń to dziś jedne z najmodniejszych barw. Obecnie spotkać je można głównie w kuchni, warto jednak wprowadzić je do każdego wnętrza, ponieważ świetnie ożywiają przestrzeń i dodają jej naturalnego stylu.

„Wśród wielu naturalnych dekorów mamy w ofercie również dwa bardzo wiosenne i zarazem bardzo trendowe wzory: Labrador i Dąb Springfield Jasny. Pierwszy – to piękna, butelkowa zieleń, drugi – to jasny, plankowany dąb. Dekory te wyjątkowo pięknie ze sobą współgrają” – zapewnia Aldona Słapa-Nowacka, Product Manager w firmie Pfleiderer.

Jak odmienić kuchnię?

Dobrym pomysłem jest wymiana frontów szafek kuchennych i blatu. Możemy wymienić wszystkie fronty, ale równie efektowna jest wymiana tylko górnych albo tylko dolnych drzwiczek. Ciekawym rozwiązaniem jest też wymiana pojedynczych sztuk w ciągu szafek górnych lub dolnych.
Oto przykładowa aranżacja z wykorzystaniem materiałów marki Pfleiderer. Stare fronty górnych szafek wymieniamy na nowe w dekorze imitującym jasne, linearne drewno dębowe (Dąb Springfield Jasny). Z kolei na dolnych szafkach montujemy fronty w kolorze ciemnej zieleni (Labrador) i mamy bardzo trendową aranżację w stylu naturalnym.

Jak odmienić salon?

Sposobem na odświeżenie salonu może być dodanie nowego elementu umeblowania – komody lub stolika – który został wykonany z płyty laminowanej z dekorem odwzorowującym drewno: dębowe (Dąb Shetland, Dąb Lorenzo, Dąb Puccini, Dąb Artisan), tekowe (Nordic Teak) lub bukowe (Buk Scandic Jasny). Następnie dobieramy do niego nowe dodatki: firany, poduszki, koce (na przykład w kolorze butelkowej zieleni), a także inne drobiazgi: doniczki, podkładki, świeczniki, nowe ramki dla zdjęć i grafik czy dekoracyjne, bawełniane kule świetlne (cotton balls lights).

 

 

Jak odmienić sypialnię?

Jeśli zależy nam na szybkiej odmianie wystroju sypialni na bardziej wiosenny i naturalny, to zacznijmy od prostych zmian, takich jak: wymiana abażurów w lampkach nocnych i w lampie wiszącej (sprawdzą się lekkie, ażurowe formy), wymiana narzuty na łóżko (np. różne odcienie zieleni), ozdobienie ściany dekoracyjnymi naklejkami ściennymi (motywy roślinne) czy zamontowanie okładziny ściennej z płyty oklejonej laminatem HPL na ścianie za łóżkiem (np. Jackson Hickory). Jeśli stwierdzimy, że poza odświeżeniem wnętrza chcemy je też na nowo uporządkować, zdecydujmy się na nowe meble lub indywidualną zabudowę w przytulnym i ciepłym wzorze materiałowym (Caroline) lub drewnopodobnym.

Komentarze