Festiwalowy październik

16 października 2017
...

W październiku tego roku wielbiciele designu i architektury na pewno nie mogą się nudzić. Za nami już 11. edycja Łódź Design Festival, a przed nami – 7. edycja Dolnośląskiego Festiwalu Architektury DOFA 2017. Z czym mieliśmy do czynienia, a co nas wkrótce czeka?

Łódź Design Festival

Na początku października mogliśmy uczestniczyć w 11. edycji Łódź Design Festival, która odbyła się pod hasłem „OD.NOWA”. Był to czas, by na nowo spojrzeć na design i wszystko, co z nim związane. Przez 6 dni wydarzenia mogliśmy oglądać przeszło 60 wystaw oraz uczestniczyć w inspirujących spotkaniach i panelach. Podziwialiśmy najnowsze trendy wzornicze i szukaliśmy szeroko pojętych inspiracji. Impreza zgromadziła aż 32 tys. zwiedzających! Wysoki poziom merytoryczny tegorocznej edycji sprawił, że już nie możemy doczekać się kolejnej.

fot. Łódź Design Festival

 

Dolnośląski Festiwal Architektury DOFA 2017

Z kolei koniec października należy do Wrocławia, a konkretnie – do Wrocławskiego Oddziału Stowarzyszenia Architektów Polskich, który w dniach 20–27 października zaprasza na 7. edycję Dolnośląskiego Festiwalu Architektury. Tegoroczna impreza odbędzie się pod hasłem „Miasto w zieleni”. Podczas wydarzenia zostaną zaprezentowane m.in. różnego rodzaju środki pozwalające na kształtowanie własnego otoczenia przez mieszkańców. Pod lupę zostanie wzięte choćby samodzielne aranżowanie roślinności na balkonach, tarasach, dachach, a także w przydomowych ogródkach.

fot. Dolnośląski Festiwal Architektury DOFA 2017

 

Program festiwalu zapowiada także różnego rodzaju atrakcje – seminaria, wykłady architektów, debaty publiczne, ciekawe wystawy, a na dokładkę: wycieczki, projekcje filmowe czy działania w przestrzeni miejskiej! Co ciekawe – wstęp na wydarzenia związane z festiwalem jest bezpłatny, więc warto zarezerwować sobie chwilę na wycieczkę do Wrocławia.

Komentarze