Duch polskiego wzornictwa

16 października 2013
...

Wystawa „The Spirit of Poland” (17-27.10.2013)

W sierpniu 2013 r. w ramach Design Weekend w São Paulo miała miejsce kolejna już edycja wystawy „The Spirit of Poland”. W ramach festiwalu design w Łodzi zobaczymy przedstawione tam eksponaty oraz dowiemy się jak polskie wzornictwo zostało odebrane przez brazylijską widownię.

 

Prace polskich projektantów, które będą prezentowane na wystawie w Łodzi, pokazują przedmioty powstałe w wyniku fascynacji projektanta danym tworzywem. Są to zarówno naturalne surowce, jak i z materiały stworzone przez człowieka. Niektóre z nich zostały wykonane ręcznie, inne powstały przy wykorzystaniu maszyn sterowanych komputerowo. Kluczem ich doboru było pojecie: dusza/duch materiału, wywodzące się z nazwy cyklu „The Spirit of Poland”.

 

Wernisaż wystawy będzie miał miejsce o godz. 18.00 w NIEBOSTANIE przy ulicy Piotrkowskiej 17.

 

Wystawie towarzyszyć będzie panel dyskusyjny „Inwazja, czyli design z Polski za granicą”, który odbędzie się 18 października w Centrum Festiwalowym przy ulicy Targowej 35 o godz. 16.00. W rozmowie udział wezmą: Anna Siedlecka i Radek Achramowicz z Puff-Buff Design, Monika Brauntsch i Weronika Rochacka z The Spirit of Poland, Wojciech Baczyński, były vice konsul ds. handlowych w São Paulo, Gian Luca Amadei z British Council oraz przedstawiciel firmy LUG.

 

Cykl wystaw „The Spirit of Poland” to inicjatywa, której głównym celem jest ukazanie potencjału polskich projektów na forum międzynarodowym. Przedsięwzięcie promuje polskie marki na najważniejszych wydarzeniach związanych z designem na świecie.

Wcześniejsze edycje „The Spirit of Poland” prezentowane były podczas Tokyo Designers Week, 100% Design London oraz w Teatrze Wielkim Operze Narodowej w Warszawie oraz na piątej z cyklu wystawie w São Paulo . Planowana jest również kontynuacja inicjatywy w kolejnych latach.

Więcej: www.spiritofpoland.pl


Komentarze