Drugie życie mebli

18 sierpnia 2014
...

Projekt REfurniture - Drugie Życie Mebli -. zlokalizowany na elewacji frontowej Zatoki Sztuki w Sopocie, to propozycja Kamila Domachowskiego, który w ramach Rezydencji Artystycznej wykonał „kompozycję”, wykorzystując stare meble.

 

Projekt REfurniture - Drugie Życie Mebli - "uużytecznianie" na nowo przedmiotów, które straciły wartość dla swoich poprzednich właścicieli, celem jest nadanie im nowej funkcji i zapewnienie dalszego bytu. Aranżacja wnętrza studenckiego budynku powstała dzięki wykorzystaniu przez architekta mebli uznanych przez poprzednich właścicieli za niepotrzebne. Stopniowy proces przerabiania pozwolił odkryć ich nowe oblicze co zainspirowało architekta do projektowania dalszych mebli w myśl zasady „projektuj z tego, co posiadasz”.

 

 

Kamil Dmochowski jest architektem, jednak zajmuje się również architekturą wnętrz oraz stolarstwem. Jest też członkiem grupy projektowej IFAgroup.

 

Wystawę można oglądać do 31 sierpnia 2014 r., w Zatoce Sztuki przy al. Franciszka Mamuszki 14 w Sopocie. Co więcej jedyne w swoim rodzaju meble można także zakupić, gdyż ekspozycja jest na sprzedaż w stanie zastanym lub do indywidualnego przeprojektowania

Komentarze