Drewno i filc czyli MELYO

29 maja 2015
...

Drewniane meble, filcowe dywany i akcesoria - oryginalny polski design i produkty od podstaw wykonane z surowców pochodzenia krajowego w pracowni na Podkarpaciu.

 

Założycielami firmy MELYO, a zarazem głównymi projektantami są Agnieszka i Grzegorz Korzeń. Na rynku zasłynęli serią imponujących foteli Lord - imponujących formą, komfortem i wspaniale dobranymi kolorami. To, co warto podkreślić, i co wyraźnie akcentują sami twórcy, to jakość i precyzja wykonania. Już same materiały, jakie wybrali do swoich realizacji, niosą w sobie obietnicę solidności i rzetelności. Używają oni głównie litego drewna, które obrabiają w sposób naturalny polerując, oliwiąc i odstawiając do wyschnięcia w najlepszych warunkach, tak by drewno zachowało swoje naturalne właściwości. Istotne jest także to, że meble z litego drewna są uniwersalne - świetnie prezentują się we wnętrzach zabytkowych jak i nowoczesnych, w różnej kolorystyce i stylizacji wnętrza. 

Drugim materiałem chętnie wykorzystywanym przez projektantów MELYO jest filc i to zarówno ten naturalny, wełniany, jak i jego sztuczny odpowiednik. Ten drugi, mimo że nie jest już produktem naturalnym, ma swoje zalety - i natury technicznej, jest też dużo tańszy i posiada właściwiści antyalergiczne, co może mieć duże znaczenie dla części klientów. Z filcu w pracowni MELYO powstają bardzo ciekawe koncepcyjnie dywany i akcesoria do domu, jak np. kosze.

Temperament MELYO to eksperymentowanie i zabawa formą, co w połączeniu z solidnym rzemiosłem sprawia, że powstają nowe koncepcje i produkty. Ostatnio firma zaprezentowała nowy, ciekawy mebel na bazie litego drewna dębowego - fotel Woodie. Mebel jest masywny, ale dzięki zastosowaniu cieńkich owalnych nóżek sprawia wrażenie lekkiego, co odpowiada dzisiejszym trendom i może spodobać się klientom.

 

 

Fot. z melyo.pl i facebook.com/melyopl

Komentarze