Dni Designu w Poznaniu

2 czerwca 2014
...

W zasadzie każde większe miasto w Polsce organizuje już swój własny festiwal designu. Łódź Design Festival, Gdynia Design Days, Wroclove Festival, Wawa Design Festival. W tym roku do tego szlachetnego grona dołączył Poznań, w którym obecnie odbywa się pierwsza edycja Poznań Design Days.

 

Dni Designu w Poznaniu to wydarzenie skierowane do każdego, jego celem jest edukować i integrować wokół wiodącej idei festiwalu, którą jest KOMUNIKACJA. Na 10 wiosennych dni Poznań stał się platformą wymiany doświadczeń i platformą prezentacji zarówno dojrzałych projektantów, jak i twórców młodego pokolenia. Organizatorzy przewidzieli liczne wystawy, prezentacje, pokazy filmów, spotkania, warsztaty i dyskusje na temat designu oraz przestrzeni publicznej, w których organizację zaangażowane będą instytucje kultury i sztuki, a także przestrzenie kreatywne funkcjonujące na terenie Poznania. Dodatkową atrakcję stanowić będzie gra miejska związana z tematyką festiwalu.

 

Festiwal odbędzie się w dniach 30 maja – 8 czerwca 2014r. w różnych punktach na mapie miasta. Podmiotem organizującym jest konsorcjum powołane do życia przez Fundację Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu oraz Fundację Klaster Poznań.

 

Poznań/ Design Days

Komentarze