Dekoracyjne kątowniki

18 listopada 2013
...

Design można znaleźć wszędzie. Potwierdzeniem tej tezy jest decyzja jury konkursu make me!, która przyznała główną nagrodę Studiu Beza Projekt za PLASTRY, czyli zestaw kątowników wyglądem nawiązujących do plastrów opatrunkowych.

 

Czym jest kątownik? To stalowy element konstrukcyjny w kształcie litery L, który zwykle jest ukryty przed naszymi oczami w wewnętrznej części konstrukcji. PLASTRY chociaż służą temu samemu technicznemu celowi, mogą oprócz tego stać sięnajistotniejszym elementem dekoracyjnym mebla lub konstrukcji.

 

Zestaw siedmiu kątowników stworzonych przez projektantów Beza Projekt jest systemem uniwersalnym. Elementy zostały pomyślane w taki sposób, że znakomicie adaptują się do rozmaitych kształtów i materiałów. Z ich pomocą można łączyć elementy na różne sposoby pod dwoma kątami: 90 i 120 stopni. Poprzez swoje wykończenie, nieco fikuśny kształt i intensywny kolor PLASTRY definiują charakter mebla. Co więcej, nie trzeba przykręcać ich równo, gdyż chaos wpisany jest w ich design.

 

make me! to od 6 lat jeden ze znaków rozpoznawczych Łódź Design Festival. Konkurs skierowany jest do polskich projektantów w wieku od 20 do 35 lat zgłaszających prace z zakresu wzornictwa przemysłowego i grafiki, w tym również z dziedziny tkanin, mody, szkła, ceramiki. Nadesłane prace ocenia międzynarodowe grono jurorów złożone z organizatorów festiwalu i wybitnych ekspertów w dziedzinie wzornictwa i projektowania.


Komentarze