Cubic - łazienka modułowa

14 marca 2014
...

CUBIC to system mebli łazienkowych zaprojektowany przez Magdalenę Zioło, którego cechą szczególną jest mobilność poszczególnych elementów zestawu.

 

Studenci ASP we Wrocławiu w otrzymali zadanie zaprojektowania mebli dla dowolnie wybranej małej łazienki, najlepiej takiej użytkowanej przez samego siebie. Dzięki temu powstały projekty mebli, które można wykorzystać w istniejącej w rzeczywistości przestrzeni. Jednym z ciekawszych pomysłów jest CUBIC – system mebli łazienkowych zaprojektowany przez Magdalenę Zioło, którego cechą szczególną jest mobilność poszczególnych elementów zestawu. Takie rozwiązanie umożliwia dopasowanie szafki do w zasadzie dowolnej dostępnej (z założenia niezbyt dużej) w danej łazience przestrzeni. Dzięki temu system CUBIC jest rozwiązaniem uniwersalnym.

 

Podstawową częścią projektu jest konstrukcja ramowa przymocowana bezpośrednio do ściany, do której bezpośrednio wstawia się korpusy z frontami uchylnymi bądź szufladami. Elementy wewnętrzne zostały zaprojektowane w 3 rozmiarach, tak aby umożliwić przechowywanie przedmiotów o różnych gabarytach. Rozstawienie otworów na wsporniki meblowe w odległości 20 mm w elemencie głównym, pomaga w dopasowaniu wysokości poszczególnych segmentów. W zależności od osobistych preferencji można zwiększyć lub zmniejszyć liczbę szafek oraz np. zestawić ze sobą 2 segmenty obok siebie.

 

Meble wykonane zostały z płyt MDF, które pokryto białym laminatem i fornirem w dekorze dąb czarny.


Projekt mebli modułowych CUBIC powstał w 2014 r. w Pracowni Projektowania Mebla we Wrocławiu pod opieką prof. dr hab. Wacława Kowalskiego oraz as. Szymona Hanczara. Autorka projektu – Magdalena Zioło jest obecnie studentką Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu.

Komentarze