Bongo Design - geometria natury

29 czerwca 2015
...

Początkowo Bongo Design był dla Magdaleny Chojnackiej odskocznią od pracy komercyjnej i przestrzenią jej wolności twórczej. Teraz jej projekty prezentowane są na targach designu na całym świecie. Piszą o niej media w Europie, Korei, Kanadzie czy Australii.

 

Magdalena Chojnacka projektuje głównie elementy wyposażenia wnętrz, a swoimi projektami wpisuje się w modny i ważny trend w designie. Z jednej strony wyczuwa się tu wyraźną eko-świadomość i zaangażowanie. Z drugiej strony mamy tu piękną, często minimalistyczną geometrię. Lekkie, ażurowe formy z drutu wspaniale się prezentują, szczególnie w zestawieniu z pełnymi, geometrycznymi bryłami. Projektantka używa naturalnych materiałów - drewna, ceramiki, stali. Uważa, że te materiały najpiękniej się starzeją. Istotną wartością w jej praktyce projektowej jest też współpraca z lokalnymi rzemieślnikami. Co ważne, jes to także istotna wartość dla współczesnego klienta, który szuka solidnie wykonanych przedmiotów, dobrego designu i dobrego rzemiosła. 

Motto Bongo Design to "Miłość do natury wyrażona w geometrii" i widać to praktycznie w każdym projekcie studia. W jego "trofeach" czy wizerunkach zwierząt jest coś totemicznego i archetypicznego. Uproszczenie geometryczne powoduje, że projekty Bongo znakomicie będą się prezentować w nowoczesnych wnętrzach, a także mieszkaniach nieco bardziej artystycznych w stylu.

 

 

Fot. bongo-design.com

Komentarze