Blogers zone w Poznaniu

26 lutego 2014
...

Podczas poznańskich targów Arena Design część przestrzeni targowej została oddana do dyspozycji 5 opiniotwórczych blogerek wnętrzarskich. Dzięki temu powstały wspaniałe i oryginalne aranżacje wnętrz, które można było podziwiać przez cały okres trwania targów.

 

Podczas Bloggers Zone przekonaliśmy się, że blogerki wnętrzarskie to nie tylko sprawne pióro, ale także utalentowane stylistki i dekoratorki. Każda z 5 ekspozycji prezentowała zupełnie inny trend, tworząc razem interesującą mozaikę stylów. Dagmara Jakubczak przygotowała relaksacyjny zakątek w klimacie boho/etno. Urszula Michalak w swojej aranżacji zawarła umiłowanie do skandynawskich bieli, naturalnych materiałów, mebli vintage oraz industrialnych dodatków. Z kolei Anna Katarzyna Betnarska urządziła salon, w którym połączyła nowoczesność z meblami stylem nawiązujących do lat 60. Industrialny salon to dzieło Diany Marzejon, zaś pastelowa jadalnia to efekt twórczej pracy Katarzyny Gal.

 

Stoiska blogerek zostały przez nie same wybudowane praktycznie od podstaw. Dziewczyny otrzymały od organizatorów 9 metrów kwadratowych betonowej podłogi z jedną pełną ścianą. Samodzielnie pomalowały i wytapetowały stoiska oraz poustawiały meble i dodatki wybrane przez nie z oferty wystawców. W efekcie powstały wspaniałe aranżacje wyraźnie pokazujące upodobania każdej z dziewcząt, doskonale znane już przez czytelników ich blogów.

 

Czasem trudno ale warto

Wydarzeniem towarzyszącym Bloggers Zone w Poznaniu był wykład zatytułowany „Współpraca blogerów i marek – czasem trudno, zawsze warto”. Spotkanie adresowane było do blogerów, agencji PR i reklamowych oraz przedsiębiorców. To ważny temat, ponieważ efektywna koorperacja biznesu z blogosferą to temat, nadal niezbyt dobrze rozumiany jest przez nasze rodzime firmy.

 

 - W Polsce mamy wielu bardzo kreatywnych blogerów, którzy mają wiele do powiedzenia lub tak jak w naszym przypadku do pokazania –mówi Ula Michalak – Jednak w Polsce zbyt mało jest jeszcze inicjatyw, które pomogłyby blogosferze w rozwoju. Współpraca z firmami musi opierać się na partnerstwie. My zyskujemy ciekawy kontent, czytelnicy niebanalne inspiracje, a firmy oryginalną formę promocji.

 

Projektem, który ma na celu zmianę klimatu tych relacji jest właśnie Bloggers Zone, które jest inicjatywą samych blogerek wnętrzarskich, które pojawiają się na festiwalach, imprezach, warsztatach oraz wszelkich wydarzeniach nawiązujących swoim charakterem do tematu wnętrz, architektury, dekoracji i aranżacji przestrzeni domowych i komercyjnych, designu, DIY.

 

- Pozytywnym przykładem są Niemcy, gdzie ostatnio byłyśmy na targach Ambiente. Tam pozycja bloggera piszącego o wnętrzach jest zupełnie inna – dodaje Dagmara Jakubczak – Dobra wola i chęć współpracy ze strony przedsiębiorców sprawia, że bloggerzy są dodatkowo mobilizowani do tworzenia wysokiej jakości treści. Dzięki temu korzystają wszyscy – nie tylko firmy i sami blogerzy, ale przede wszystkim klienci tych firm i jednocześnie czytelnicy blogów.

 

Ekspozycje w ramach Bloggers Zone przygotowały:

Dagmara Jakubczak http://forelements.blox.pl/html

Ula Michalak http://interiorsdesignblog.com/

Kasia Gal http://homeglamournow.blogspot.com/

Diana Marzejon http://szczesciejestwyborem.blogspot.com/

Anna Katarzyna Betnarska http://klikinterior.pl/


Komentarze