Beton wciąż w modzie

2 maja 2017
...

Surowe, betonowe powierzchnie we wnętrzach wciąż święcą triumfy. Otwierają przed nami szerokie możliwości aranżacyjne i pozwalają łączyć się z różnego rodzaju dodatkami. Jak się okazuje, beton potrafi zmienić oblicze naszego domu. Może być wykorzystany w pomieszczeniach o bardziej ostrym, wyrafinowanym charakterze, ale także tam, gdzie chcemy stworzyć przytulną przestrzeń.

Dobry kompan dla szkła i drewna


Jeśli chcemy stworzyć przestrzeń elegancką i nowoczesną – połączmy betonowe powierzchnie (np. fragment ściany) ze szkłem. Dobrym pomysłem okażą się duże przeszklenia, które zapewnią dobre doświetlenie wnętrza. Takie rozwiązanie sprawdzi się w budynkach użyteczności publicznej, w biurach, a także w domowym zaciszu, na przykład w kąciku przeznaczonym do pracy przy komputerze.


Aranżacje, w których dominuje szkło i beton można nieco ocieplić roślinnością. Zieleń, niezwykle modna w tym roku, świetnie sprawdzi się właściwie w każdym pomieszczeniu.


Przytulne wnętrze z użyciem betonu stworzymy łącząc go z drewnem. Ten materiał zdecydowanie wprowadzi bardziej przyjazną atmosferę do naszego domu, oswajając beton. To połączenie może dobrze komponować się w salonie, sypialni lub w łazience.


Nie tylko na ściany lub schody


Betony sprawdzają się nie tylko jako okładziny ścienne. Równie dobrze radzą sobie jako elementy mebli. Możemy zdecydować się na przykład na łazienkowe blaty z tego materiału. W jadalni beton może odnaleźć się na blacie stołu, a w sypialni – w postaci stolika nocnego.

Komentarze