Bauhaus dla dzieci

9 stycznia 2014
...

Jeszcze tylko do 15 stycznia w szczecińskim ośrodku kultury 13 Muz można oglądać wystawę "BAUHAUS_Szkoła nie tylko dla dorosłych". Jak sama nazwa wskazuje jest to przedsięwzięcie edukacyjne skierowane przede wszystkim do najmłodszych odbiorców.

 

Bauhaus to niemiecka szkoła artystyczna, która powstała w 1919 roku z inicjatywy architekta Waltera Gropiusa. Jej założeniem była nauka projektowania wszystkiego, co może przydać się w domu – zarówno bryły budynku, jak i całego jego wyposażenia. Wystawa Bauhaus dla dzieci pozwala poczuć specyficzną atmosferę uczelnianej komuny i poznać cechy charakterystyczne dla tego stylu.

Na wystawę składają się obiekty projektowane przez uczniów i profesorów Bauhausu, zdjęcia, plakaty, a także wielkoformatowe ilustracje autorstwa Katarzyny Boguckiej - ilustratorki książek dziecięcych. Dodatkowo przygotowane przez organizatorów instalacje interaktywne poprzez zaangażowanie najmłodszych, pomagają zrozumieć im na czym polegają podstawowe zasady projektowania wg Bauhausu.Wystawę można oglądać w 13 Muzach w Szczecinie (plac Żołnierza Polskiego 2). Wstęp na wystawę jest możliwy jedynie z przewodnikiem, we wtorek 14 stycznia, o godzinie 16.00

Komentarze