Architektura ekologiczna – architekturą przyszłości?

November 18, 2019
Czy architekt może zrobić coś dla dobra planety? Czy w swojej pracy architekt powinien uwzględniać ochronę przyrody? Czym jest architektura ekologiczna? Czy to tylko moda czy raczej potrzeba czasów? A może przymus w sytuacji katastroficznego stanu środowiska naturalnego?

Studio Dobrych Rozwiązań - wiesz, co to jest?

October 16, 2019
Spotkania pod nazwą Studio Dobrych Rozwiązań odbywają w największych miastach Polski i są organizowane przez portal Archiconnect.pl oraz magazyny „Świat Łazienek i Kuchni” i „Dobrze Mieszkaj".

Nowoczesna łazienka z laminatami kompaktowymi

September 4, 2019
Wnętrza
Czasy, gdy płytki ceramiczne były jedynym materiałem, jaki kładziono na ściany w łazience, zdecydowanie już minęły. Dziś chętnie sięgamy po różne materiały wykończeniowe, także laminaty kompaktowe. Dzięki temu łatwiej osiągamy to, na czym naprawdę nam zależy: spójności stylistycznej całej domowej przestrzeni – z łazienką włącznie.

Przegląd programów do projektowania wnętrz

September 2, 2019
Czy możliwe jest dziś projektowanie wnętrz bez pomocy odpowiednich programów? Być może. Czemu miałoby to jednak służyć, skoro obecnie jest tyle komercyjnych i darmowych specjalistycznych narzędzi komputerowych do projektowania i wizualizacji?

Jak zaprojektować pokój dla dziecka? Kilka przydatnych wskazówek

August 26, 2019
Projekt pokoju dziecięcego to zawsze nie lada wyzwanie. Dlaczego? Ponieważ wymaga uwzględnienia oczekiwań tak dziecka, jak i rodziców. W praktyce nie oznacza to – powiedzmy – „konfliktu interesów”, ale może – w przypadku pokoju nastoletnich pociech – być równoznaczne z odmiennymi priorytetami. Jak zatem urządzić pokój dla dziecka?

Ważna sprawa – współpraca z wykonawcą

August 26, 2019
Nawet najlepszy, najśmielszy, najwspanialszy projekt pozostanie tylko wizją na papierze, jeśli nie zostanie fachowo i dobrze zrealizowany przez ekipę wykończeniową. Od tej współpracy – architekta wnętrz z wykonawcą – tak naprawdę zależy wszystko: cała realizacja i końcowe zadowolenie lub niezadowolenie klienta.

Architekta marka osobista

August 19, 2019
„Marka osobista”, „personal branding” to terminy coraz bardziej popularne. Prawie każdy już je zna, coś o nich słyszał, coś przeczytał... Czy zastanawiałeś się kiedyś nad swoją marką osobistą? Czy będąc architektem, projektantem potrzebujesz silnej marki osobistej?

Szkło, metal, beton, płytki czy HPL - jaki materiał jest najlepszy na ścianki przyblatowe?

August 5, 2019
Kuchnie to miejsca, których aranżacje są – prawdopodobnie – najbardziej poszukiwane przez klientów. Dlatego pozostajemy w kuchennych klimatach. Tym razem przyjrzymy się ściankom przyblatowym – ważnemu elementowi aranżacji każdej kuchni.

Jakie kuchnie kochają Polacy?

July 29, 2019
No właśnie. Jakie aranżacje kuchni są w Polsce najbardziej popularne? Jakie meble wybierają klienci? Białe, czarne czy kolorowe?